Mecz Śląsk - Wisła rozsławił polską ekstraklasę poza granicami. Ale chyba nie o taką sławę chodziło

Wisła Kraków zremisowała w piątek ze Śląskiem Wrocław 1:1. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że "Biała Gwiazda" grała w białych strojach, na murawie zasypanej śniegiem. Screen z tego spotkania stał się hitem nawet w Rosji.

W spotkaniu Śląska Wrocław z Wisłą Kraków nie brakowało emocji. Wrocławianie mogli przegrywać już po 180 sekundach, gdy pięknie z 18 metrów uderzył Brown Forbes, ale kapitalnie obronił Putnocky. Nieco później to Śląsk objął prowadzenie. W 23. minucie zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Wisły wykorzystał Mathieu Scalet. Krakowianie błyskawicznie odpowiedzieli. W 30. minucie zza pola karnego strzelał Yeboah, a piłka po rykoszecie zupełnie zmyliła interweniującego Putnockiego i wpadła do siatki.

Choć w drugiej połowie bramki już nie padły, temperatura meczu nie spadła ani na chwilę. W 57. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Felicio Brown Forbes uderzył jednak zbyt lekko i Putnocky bez trudu obronił jego strzał. Gospodarze nie stracili gola, ale siedem minut później stracili zawodnika. Marcel Zylla po faulu otrzymał bowiem drugą żółtą kartkę i musiał zejść z boiska.

Brown Forbes (w białej koszulce) nie wykorzystał rzutu karnego dla WisłyWisła Kraków grała w przewadze i zmarnowała karnego. Wywalczyła tylko remis

Nawet w Rosji śmieją się z meczu Śląsk-Wisła

O tym meczu zrobiło się głośno także poza granicami Polski, ale nie względu na wynik spotkania. Mecz był rozgrywany przy padającym śniegu i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że piłkarze Wisły Kraków grali w białych strojach. W transmisji telewizyjnej byli niemal niewidoczni, ze względu na zalegający na murawie śnieg, którego nie udało się usunąć przed rozpoczęciem gry. Natychmiast wyłapali to dziennikarze rosyjskiego sports.ru, udostępniając screena z transmisji.