Legia Warszawa finalizuje dwa transfery. Oficjalne komunikaty jeszcze w tym tygodniu

Legię Warszawa w zimowym oknie transferowym wzmocni dwóch piłkarzy: Artem Szabanow oraz Jasur Jakszibojew - informuje Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl".

Legia Warszawa w zimowym oknie jak dotąd nie dokonała żadnego transferu do klubu. Zespół z Warszawy ogłosił 27 stycznia bieżącego roku, że na testach medycznych pojawił się Marko Janković, do niedawna piłkarz SPAL. Ostatecznie Czarnogórzec nie przeszedł testów i po kilku dniach trafił do Beitaru Jerozolima. Poza tym wciąż jest aktywny temat potencjalnego transferu reprezentanta Polski, Kamila Grosickiego.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Legia dopina dwa transfery. To piłkarze grający na Ukrainie i w Uzbekistanie

W tym tygodniu mistrz Polski ma zaprezentować dwóch nowych zawodników. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu "meczyki.pl", mowa tutaj o Artemie Szabanowie i Jasurze Jakszibojewie. Szabanow to 28-letni obrońca, który obecnie jest związany kontraktem z Dynamem Kijów – jest on ważny do końca sezonu 2020/2021. Według informacji Włodarczyka, Legia ma zamiar go wypożyczyć z opcją wykupu po zakończeniu sezonu. Do ustalenia wciąż pozostała kwota wykupu, ale wydaje się być to formalnością. O możliwym transferze Ukraińca mówiło się już w grudniu, ale wówczas był on łączony z Lechem Poznań.

Z kolei Jakszibojew jest wychowankiem Pakhatoru Taszkent, a w drugiej połowie 2020 roku był wypożyczony do Szachtioru Soligorsk. Napastnik ma w najbliższy czwartek wylądować w Polsce i ma przejść obligatoryjne testy medyczne. Jakszibojew dołączy do Legii Warszawa na zasadzie transferu definitywnego.

Więcej o: