Mecz ekstraklasy przełożony! Rzeźniczak zdenerwowany. "Bez komentarza"

Jakub Kręcidło
W związku z atakiem zimy mecz Stali Mielec z Wisłą Płock został przełożony - informuje Ekstraklasa S.A. Ta decyzja nie spodobała się Jakubowi Rzeźniczakowi. "Bez komentarza. -6 a w trakcie meczu miało być -3", napisał na Twitterze obrońca Nafciarzy.

Polska została sparaliżowana przez atak zimy. Gęstym opadom śniegu towarzyszy silny wiatr, przez co tworzą się zawieje i zamiecie śnieżne. W całym kraju spadło średnio kilkanaście centymetrów białego puchu, a na południowym-wschodzie kraju utrzymują się marznące opady powodujące gołoledź. Trwają duże utrudnienia komunikacyjne, a mecz Stali Mielec z Wisłą Płock został odwołany. "Nowy termin zostanie podany w najbliższych dniach, po ustaleniach z oficjalnym nadawcą rozgrywek" – czytamy w komunikacie.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Kluczowy będzie stan murawy. Ta jest podgrzewana, ale czy wytrzyma tak silne opady?

W Mielcu przez noc spadło kilkanaście centymetrów śniegu. W obecnych warunkach wyzwaniem było dotarcie na stadion, nie mówiąc już o perspektywie gry w piłkę. Na stadionie beniaminka Ekstraklasy jest zainstalowana podgrzewana murawa, jednak przy tak gęstych opadach i marznącym deszczu i ten system nie dał rady. "Stale padający śnieg oraz porywisty wiatr i niska temperatura, uniemożliwiają odpowiednie przygotowanie boiska do gry. W związku z tym podjęto decyzję o przełożeniu ostatniego meczu 16. kolejki" – tłumaczy Ekstraklasy S.A.

Wisła Kraków wygrywa pierwszy mecz u siebie za Hyballi. Awans po meczu na lodzieWisła Kraków wygrywa pierwszy mecz u siebie za Hyballi. Awans po meczu na lodzie

Piłkarze Wisły do Mielca dotarli w niedzielę i czekali w hotelu na decyzje ws. rozegrania meczu. Ewentualne przełożenie spotkania wiązałoby się dla klubu ze stratami finansowymi, bo przejazd autokarem, nocleg w hotelu i wyżywienie to koszt kilkunastu tysięcy złotych. Rozgoryczenia nie ukrywał Jakub Rzeźniczak. "Bez komentarza. -6 a w trakcie meczu miało być -3" – napisał na Twitterze obrońca, dodając: – "W Siedlcach było -17 i graliśmy. Boisko jakoś dało się przygotować".

W Mielcu temperatury wskazywały -6, ale odczuwalna temperatura była nawet trzykrotnie niższa

W poniedziałkowe przedpołudnie w Mielcu trwały intensywne opady śniegu. Termometry wskazywały -6 stopni, ale odczuwalna temperatura była trzykrotnie niższa ze względu na silny wiatr i marznące opady, które mają potrwać przynajmniej do wtorkowego poranka. Niezależnie od stanu murawy, warunki do uprawiania sportu będą, delikatnie mówiąc, dalekie od idealnych. Tym bardziej, że o 18.00, gdy ma rozpocząć się starcie 11. i 16. drużyny ligi, powinno być jeszcze zimniej, niż teraz.

Artem SzabanowGrał z Barceloną w Lidze Mistrzów, teraz trafi do Legii? Transfer już blisko

Śnieg sparaliżuje też Puchar Polski? Jest strach o wieczorne mecze

Warto dodać, że według informacji "Dziennika Zachodniego" pod znakiem zapytania stoją też mecze Pucharu Polski. Trwają rozmowy między PZPN-em, Polsatem i zainteresowanymi klubami. Szczególnym problemem okazać się mogą spotkania rozgrywane o godzinie 20.30, czyli mecze ŁKS – Legia, Raków – Górnik i Radomiak – Lech. Na razie nic nie wiadomo na temat przełożenia jakiegokolwiek ze spotkań. Jak wynika z naszych informacji, stołeczny klub planuje w poniedziałek wieczorem wyjechać do Łodzi.

Więcej o: