Wisła Kraków reaguje po aferze z Buksą. Zarząd nie chce kolejnej wpadki

"Biała Gwiazda" poinformowała, że 17-letni Kacper Duda podpisał nowy kontrakt do 30 czerwca 2023 roku. Teraz czas na debiut w pierwszym zespole.

Młody zawodnik trafił do Wisły w 2019 roku z GKS-u Tychy i dołączył do zespołu juniorów. Regularnie występuje w Centralnej Lidze Juniorów pod czujnym okiem trenera Adriana Filipka, a latem 2020 roku udało mu się pierwszy raz trenować z kadrą pierwszego zespołu. W tym sezonie raz był w szerokiej kadrze na mecz ekstraklasy z Górnikiem Zabrze (0:0), ale nie udało mu się zadebiutować. Jesienią w CLJ zagrał w 11 meczach, w których zdobył jedną bramkę. 

Zobacz wideo "Nowi właściciele Wisły Kraków narobili sobie sporo wrogów w ekstraklasie"

Skutki afery z Aleksandrem Buksą. Zarząd Wisły nie chce kolejnej wpadki

Kilka ogłoszeń dotyczących młodych zawodników jak Duda czy Krystian Wachowiak, który został ściągnięty z Chojniczanki Chojnice, ma prawdopodobnie swoje początki w sytuacji z Aleksandrem Buksą. W ostatnich dniach wybuchła afera dotycząca młodego napastnika. Jakiś czas temu Wisła ogłosiła, że jego kontrakt został przedłużony do 2023 roku. Teraz natomiast okazuje się, że żadne dokumenty nie zostały podpisane, a młodszy brat Adama Buksy zamierza opuścić klub z ulicy Reymonta. Od kilku dni dochodzi do przepychanek, w których obie strony starają obciążyć się winą za zaistniałą sytuację. 

"Aleksander Buksa podjął bardzo ryzykowną decyzję". Wisła Kraków podejmie kolejne kroki?

- Aleksander Buksa został wezwany w miniony piątek przez zarząd, aby zrealizować obietnicę, którą złożył wraz z ojcem i podpisać kontrakt w takiej wersji, w jakiej został w sierpniu ubiegłego roku uzgodniony. I odmówił podpisu. W związku z czym żadnych dalszych rozmów z Aleksandrem Buksą prowadzonych nie będzie. Sprawa jest zamknięta. Wypełni kontrakt do czerwca, a następnie odejdzie - tak skomentował sytuację członek Rady Nadzorczej Wisły Kraków Tomasz Jażdżyński w wywiadzie dla "Interii". 

Wisła Kraków - Piast Gliwice sytuacja 2Jest decyzja ws. sędziego Jakubika po meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice

Wisła Kraków zajmuje 14. miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy z 14 punktami na koncie. Najbliższy mecz rozegrają w niedzielę (07.02) z Jagiellonią na stadionie przy ulicy Reymonta.

Więcej o: