Paweł Cibicki został zawieszony. Ma to związek z zarzutami korupcyjnymi

Paweł Cibicki został zawieszony przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej. Ma to związek z zarzutami korupcyjnymi postawionymi zawodnikowi.

Zawodnik Pogoni Szczecin został oskarżony o ustawienie meczu, o czym dwa miesiące temu informowały szwedzkie media. Sverige Radio, które podało szczegóły sprawy: 26 maja 2019 roku Elfsborg, w którym grał wtedy Paweł Cibicki, grało z Kalmar. Mecz zakończył się remisem 1:1, a pomocnik grał pełne 90 minut. W 60. minucie dostał żółtą kartkę, co miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu.

Cibicki zawieszony

Na początku grudnia sprawą zajął się PZPN, który o sytuacji został poinformowany przez szwedzką federację. I to właśnie Szwedzka Federacja Piłki Nożnej poinformowała w środę o zawieszeniu Cibickiego. Zawieszenie zawodnika obejmuje jedynie terytorium Szwecji, więc w praktyce piłkarz nie może jedynie pełnić tam żadnych funkcji.

Jan Bednarek nie może uwierzyć, że sędzia usuwa go z boiskaJan Bednarek przeszedł do historii Premier League. Pierwszy taki hat-trick

Decyzja wchodzi w życie już od czwartku, a zawodnik ma dwa tygodnie na odwołanie się od niej. Proces, który wyjaśni całą sprawę, odbędzie się pod koniec maja.

Cibicki trafił do Pogoni Szczecin przed rokiem. W obecnym sezonie zawodnik rozegrał łącznie pięć meczów, w których zaliczył jedną asystę. Po raz ostatni na boisku Cibicki był jednak 19 września, w wygranym 1:0 meczu ze Śląskiem Wrocław. Piątkowy, wygrany mecz z Rakowem Częstochowa (1:0) Szwed przesiedział na ławce rezerwowych.

Raptors-Magic, Fred VanVleet i Evan FournierVanVleet pobił rekord NBA! Historyczny wynik, genialny występ