Paweł Cibicki został zawieszony. Ma to związek z zarzutami korupcyjnymi

Paweł Cibicki został zawieszony przez Szwedzki Związek Piłki Nożnej. Ma to związek z zarzutami korupcyjnymi postawionymi zawodnikowi.

Zawodnik Pogoni Szczecin został oskarżony o ustawienie meczu, o czym dwa miesiące temu informowały szwedzkie media. Sverige Radio, które podało szczegóły sprawy: 26 maja 2019 roku Elfsborg, w którym grał wtedy Paweł Cibicki, grało z Kalmar. Mecz zakończył się remisem 1:1, a pomocnik grał pełne 90 minut. W 60. minucie dostał żółtą kartkę, co miało być przedmiotem niedozwolonego zakładu.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Cibicki zawieszony

Na początku grudnia sprawą zajął się PZPN, który o sytuacji został poinformowany przez szwedzką federację. I to właśnie Szwedzka Federacja Piłki Nożnej poinformowała w środę o zawieszeniu Cibickiego. Zawieszenie zawodnika obejmuje jedynie terytorium Szwecji, więc w praktyce piłkarz nie może jedynie pełnić tam żadnych funkcji.

Decyzja wchodzi w życie już od czwartku, a zawodnik ma dwa tygodnie na odwołanie się od niej. Proces, który wyjaśni całą sprawę, odbędzie się pod koniec maja.

Cibicki trafił do Pogoni Szczecin przed rokiem. W obecnym sezonie zawodnik rozegrał łącznie pięć meczów, w których zaliczył jedną asystę. Po raz ostatni na boisku Cibicki był jednak 19 września, w wygranym 1:0 meczu ze Śląskiem Wrocław. Piątkowy, wygrany mecz z Rakowem Częstochowa (1:0) Szwed przesiedział na ławce rezerwowych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA