Nowa piłka ekstraklasy już zaprezentowana. Zmiana w następnej kolejce

Ekstraklasa S.A. i adidas wspólnie zaprezentowali nową piłkę PKO BP Ekstraklasy. Zawodnicy zagrają nią we wszystkich meczach w 2021 roku

Od 2014 roku w polskiej Ekstraklasie piłkarze kopią piłki firmy adidas. Przez ten czas mieliśmy już siedem dedykowanych modeli m.in. Brazucę, Telstar czy Uniforię. Teraz nadszedł czas na Context 21. – Adidas to nasz sprawdzony i wieloletni partner. Piłki, które nam dostarcza, są na najwyższym, światowym poziomie i nie inaczej jest tym razem – powiedział Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Zobacz wideo "Raków się nie zatrzyma. To jest najlepiej rozwijający się projekt w Polsce"

"Współpraca z Ekstraklasą jest dla marki Adidas jednym z kluczowych partnerstw"

Context 21 Ekstraklasa PRO będzie składała się z sześciu paneli tworzących wyjątkowy wzór, nawiązujący do jedności sześciu kontynentalnych federacji piłki nożnej. Piłka posiada znak jakości FIFA Quality Pro.. Nowa piłka dostępna będzie w trzech wariantach: profesjonalna piłka meczowa Ekstraklasa PRO, wersja treningowa Ekstraklasa TRN oraz kolekcjonerska piłka mini Ekstraklasa MIN, która będzie przeznaczona przede wszystkim dla najmłodszych. 

– Najnowszy topowy produkt marki adidas trafia do wszystkich klubów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej. Jestem przekonany, że zrobią z niej dobry użytek, a kibice zobaczą wiele bramek i pięknych akcji. Jesteśmy dumni, bo współpraca z Ekstraklasą jest dla marki adidas jednym z kluczowych partnerstw – powiedział Krzysztof Łuczakowski, Director Sports Marketing Europe East w adidas.

Z piłki będą korzystały również drużyny biorące udział w zbliżających się Klubowych Mistrzostwach Świata. Pierwszy test na naszych boiskach nowa piłka przejdzie już w najbliżej, szesnastej kolejce ligowej w meczu Lechia Gdańsk - Warta Poznań

Więcej o:
Copyright © Agora SA