Wielki zwrot akcji w Cracovii ws. Michała Probierza! Niecodzienna sytuacja

Niespodziewany zwrot akcji! Michał Probierz jednak pozostanie trenerem Cracovii, ale w najbliższch dniach nie będzie trenował drużyny- informuje serwis "WP SportoweFakty".

W sobotę Cracovia przegrała 0:1 z Wartą Poznań, beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Po ostatnim gwizdku Michał Probierz podał się do dymisji. - Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop - oświadczył Probierz, który w Krakowie pracował od 2017 roku. Okazuje się jednak, że były szkoleniowiec Jagielloni wcale nie odejdzie.

Zobacz wideo Legia jest oszczędna na rynku transferowym. "Musi czekać na okazje"

Rafał Janicki bohaterem PodbeskidziaWyśmiewany bohater Podbeskidzia. Spięcie piłkarzy Legii. To nie pomoże w budowaniu atmosfery w szatni [SPOSTRZEŻENIA]

- Filipiak nie przyjął powodowanej względami osobistymi dymisji Michała Probierza, a szkoleniowiec nie zdecydował się na wypowiedzenie umowy, czego konsekwencją byłaby wypłata klubowi wysokiego odszkodowania. Zanosiło się na pat, ale po długich i burzliwych rozmowach strony wypracowały kompromis. Probierz pozostanie trenerem Cracovii, ale co najmniej do czwartku będzie przebywał na urlopie, by zająć się sprawami prywatnymi. W tym czasie jego obowiązki przejmie jego zaufany asystent Grzegorz Kurdziel. Plan jest taki, że Probierz ma wrócić do zespołu przed sobotnim meczem 16. kolejki z Pogonią Szczecin - donosi serwis "WP Sportowe Fakty".

Sytuacja w tabeli

Dla "Pasów" był to już dziesiąty mecz bez zwycięstwa w tym sezonie. Mają obecnie bilans - pięciu wygranych, sześciu remisów i czterech porażek. Zajmują dopiero 12. miejsce w tabeli. Trzeba jednak dodać, że Cracovia została ukarana odjęciem pięciu punktów za przewinienie korupcji. Liderem jest Pogoń Szczecin, która ma nad nimi 15 pkt przewagi.

Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 1:3. Z prawej Tomasz MakowskiKamil Piątkowski sprzedany za pięć milionów euro! 20-latek odchodzi latem

.

Więcej o: