Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Michał Probierz podał się do dymisji! "Trzeba wiedzieć, kiedy powiedzieć stop"

Michał Probierz nie będzie już trenerem i wiceprezesem Cracovii. W sobotę podał się do dymisji. - Zawodnicy potrzebują innego impulsu - tłumaczył swoją decyzję.

W sobotnie popołudnie Cracovia w pierwszym meczu ligowym w tym roku niespodziewanie przegrała 0:1 z zajmującą dotychczas czternaste miejsce w lidze Wartą Poznań. Po tym spotkaniu Michał Probierz, trener Cracovii podał się do dymisji.

Zobacz wideo "Cracovia to najgroźniejszy rywal Legii. Oby tylko Probierz nie odleciał"

Sztab szkoleniowy Zagłębia nakazuje Djordje Crnomarkoviciowi złapanie żółtej kartki.Skandal w ekstraklasie. Serb chciał dostać żółtą kartkę i złamał nogę rywalowi!

Probierz: Zawodnicy potrzebują innego impulsu

- Chciałbym podziękować wszystkim kibicom Cracovii, w szczególności panu prezesowi Januszowi Filipiakowi, za to, że przez te trzy i pół roku pracowaliśmy [Probierz pracował w Cracovii od czerwca 2017 roku - red.]. Ja rezygnuje z funkcji pierwszego trenera i wiceprezesa Cracovii - powiedział Michał Probierz na pomeczowej konferencji prasowej.

 

Dlaczego taka decyzja? - Po prostu muszę też sam odpocząć. Przez piętnaście lat cały czas pracowałem i nadszedł moment, że sam widzę, że muszę to zrobić. Muszę gdzieś pojechać, zająć się samym sobą i rodziną. To był dla mnie burzliwy okres z wielu względów. Zawodnicy też potrzebują innego impulsu. Jestem wdzięczny prezesowi Filipiakowi za to, że w najtrudniejszych momentach mi nie podziękował. Jestem jednak na tyle doświadczonym człowiekiem i trenerem, że wiem kiedy trzeba umieć powiedzieć stop - dodał Michał Probierz.

Sztab szkoleniowy Zagłębia nakazuje Djordje Crnomarkoviciowi złapanie żółtej kartki.Kamery uchwyciły zachowanie sztabu Zagłębia Lubin. Crnomarković miał celowo dostać żółtą kartkę [WIDEO]

Dla "Pasów" był to już dziesiąty mecz bez zwycięstwa w tym sezonie. Mają obecnie bilans - 5 wygranych, sześć remisów i cztery porażki i zajmują dopiero jedenaste miejsce w tabeli.Trzeba jednak dodać, że Cracovia została ukarana odjęciem pięciu punktów za przewinienie korupcji.