Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne zakażenia koronawirusem w Legii. Dwóch piłkarzy przebywa w izolacji

Kolejne przypadki koronawirusa w Legii Warszawa. W piątek klub poinformował, że pozytywny wynik badania uzyskał m.in. ofensywny pomocnik, Walerian Gwilia.

Kilka dni temu Legia Warszawa poinformowała o wykryciu zakażenia koronawirusem u 19-letniego bramkarza, Cezarego Miszty. Zawodnik został odesłany na izolację. Według najnowszego raportu medycznego do piłkarza dołączyli do niego Walerian Gwilia oraz trzech członków sztabu szkoleniowego.

Zobacz wideo Legia potrzebuje transferów? "Ta pozycja pogrążyła trenera Vukovicia"

Legia Warszawa walczy z koronawirusem. Większość składu zagra z Podbeskidziem

Pierwsze badanie na obecność koronawirusa Gwilia przeszedł w środę 27 stycznia. Wynik był negatywny, a zawodnik pozostał w domu. Zawodnika skierowano na izolacje przez rezultat powtórzonego dzień później badania, które wskazało wynik pozytywny. 

Jak informuje klub, pozostała część zespołu, sztab szkoleniowy oraz klubowe media badania na obecność wirusa przeszli w piątek, 29 stycznia. Wszyscy uzyskali wynik negatywny. "Drużyna przygotowuje się do niedzielnego meczu z Podbeskidziem" - czytamy na stronie Legii Warszawa

Valerian Gvilia, Joao Amaral - Legia Warszawa vs. Lech PoznańJeden polski klub w rankingu 637 najlepszych klubów świata

Wiadomo również, że kolejnym zawodnikiem, którego zabraknie na niedzielnym spotkaniu, jest Kacper Skibicki, który pod koniec zgrupowania w Dubaju doznał częściowego uszkodzenia więzadła rzepkowo-udowego. Do zdrowia wraca natomiast Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii na poniedziałkowym treningu stłukł łydkę. We wtorek zawodnik przechodził rehabilitację, w środę trenował indywidualnie i w czwartek powinien wrócić do zajęć z całym zespołem.

Radosław Murawski, kapitan Piasta GliwiceOficjalnie: Murawski wróci do ekstraklasy po czterech latach! "Mam zadanie do wykonania"

Po 14 kolejkach ekstraklasy mistrzowie Polski prowadzą w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Piłkarze Czesława Michniewicza mają punkt przewagi nad Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin. Początek meczu Podbeskidzie - Legia o 17:30.