Jagiellonia Białystok pozyska kolejnych dwóch piłkarzy

Trwa ofensywa transferowa Jagiellonii Białystok. Po sfinalizowaniu transferu Bojana Nasticia siódma drużyna ekstraklasy pozyska dwóch kolejnych obrońców - Nigeryjczyka Godfreya Stephena z białoruskiego FK Isłacz oraz Ukraińca Myroslava Mazura.

O tym, że Jagiellonia szykuje kolejne ruchy transferowe, można było usłyszeć już w środę wieczorem.

Zobacz wideo Mamrot: Nie mówię, że nie śpię przez to po nocach, ale jednej rzeczy z Jagiellonii bardzo żałuję

Szczegóły z kolei jako pierwszy podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl, pisząc o planowanych transferach Stephena i Mazura. Podczas gdy zatrudniony w środę Bojan Nastić jest zawodnikiem, który już teraz ma wnieść wiele jakości do drużyny Bogdana Zająca, tak Godfrey Stephen i Myroslav Mazur mają być „melodią przyszłości” w białostockim zespole.

Oficjalnie: Kluczowy zawodnik Jagiellonii przedłużył kontrakt!Oficjalnie: Kluczowy zawodnik Jagiellonii przedłużył kontrakt!

20-letni Godfrey Bitok Stephen jest młodzieżowym reprezentantem Nigerii, występującym na lewej obronie. Mimo młodego wieku, w FK Isłacz, siódmej drużynie ubiegłego sezonu ligi białoruskiej, zdołał już rozegrać 58 spotkań oficjalnych, w których strzelił 8 goli i zaliczył 8 asyst. Charakteryzuje się dobrymi warunkami fizycznymi i dużą szybkością. Dobrze spisuje się w grze ofensywnej, o czym świadczą jego liczby, a najwięcej do poprawy ma w grze obronnej, niemniej jednak ma potencjał, żeby w przyszłości być czołowym zawodnikiem ekstraklasy.

Z naszych informacji, że Jagiellonia zapłaci Białorusinom za Stephena nieco poniżej 250 tysięcy euro, a sam zawodnik już w czwartek po południu przejdzie w Białymstoku testy medyczne, po których zwiąże się z Jagą czteroletnim kontraktem.

Pospisil zostaje w Jagiellonii, komplikacje z nowym transferemPospisil zostaje w Jagiellonii, komplikacje z nowym transferem

Ukraińska zagadka

22-letni ukraiński stoper Myroslav Mazur był z kolei testowany przez Jagiellonię już na obozie w Turcji, gdzie wystąpił również w kilku sparingach i spisał się na tyle solidnie, że trener Bogdan Zając wydał na jego temat pozytywną opinię.

Były zawodnik drużyn młodzieżowych Dynama Kijów, a także Arsenału Kijów, Worskły Połtawa czy mołdawskiego Sfintul Gheorgie, w 2020 roku reprezentował barwy drugoligowego szwedzkiego klubu Umea FC, dla którego rozegrał 19 meczów ligowych, w których strzelił dwa gole.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław (2:0). Radosław MurawskiLech Poznań blisko hitu transferowego. Pytanie tylko: zimą czy latem?

Mazur ma podpisać z Jagiellonią półroczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejne sezony. Jego dotychczasowa przeszłość piłkarska, jak również opinie docierające z Ukrainy, nie napawają optymizmem, więc szybko będzie musiał udowadniać swoją przydatność dla białostockiego klubu. W przeciwnym razie podzieli los swoich rodaków, Olega Horina i Oresta Tkaczuka, którzy w analogicznych sytuacjach zagrzali miejsce w Jadze tylko przez kilka miesięcy.

Jagiellonia Białystok jest aktualnie siódmą drużyną polskiej ekstraklasy. Białostoczanie zdobyli w 14 kolejkach 20 punktów, a piłkarską wiosnę rozpoczną 30 stycznia, od wyjazdowego starcia z Lechią Gdańsk.

Więcej o: