Piłkarz Legii z pozytywnym wynikiem na COVID-19. Klub wydał oświadczenie

19-letni bramkarz Legii Warszawa zakażony koronawirusem. Zawodnik został odizolowany od pierwszej drużyny, która normalnie przygotowuje się do niedzielnego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Już w niedzielę mistrzowie Polski wznowią rozgrywki ekstraklasy. Tego dnia piłkarze Czesława Michniewicza zagrają na wyjeździe z ostatnim w tabeli Podbeskidziem Bielsko-Biała. W meczu tym na pewno nie zagra Kacper Skibicki, który pod koniec zgrupowania w Dubaju doznał częściowego uszkodzenia więzadła rzepkowo-udowego.

Zobacz wideo "To jest główny powód problemów Legii". Michniewicz zmienia mistrzów Polski

Do gry powinien być zdolny zaś Bartosz Kapustka. Pomocnik Legii Warszawa na poniedziałkowym treningu stłukł łydkę. We wtorek zawodnik przechodził rehabilitację, w środę trenował indywidualnie i w czwartek powinien wrócić do zajęć z całym zespołem.

Miszta zakażony koronawirusem

W środę mistrzowie Polski poinformowali jednak o kolejnym problemie zdrowotnym w zespole. Do Bielska-Białej nie pojedzie młody bramkarz Legii, Cezary Miszta, który zaraził się koronawirusem.

Kamil Grosicki w barwach West Bromwich AlbionMedia: Grosicki coraz bliżej odejścia z klubu. Strony negocjują warunki transferu

"Informujemy, że w związku z podejrzeniem zakażenia COVID-19 u Cezarego Miszty, niezwłocznie przeprowadzone badania dały wynik pozytywny. Zawodnik od razu został odizolowany od zespołu i przebywa w domu. Zespół zgodnie z planem przygotowuje się do niedzielnego meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa.

Rundę wiosenną poprzedniego sezonu Miszta spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Radomiaku Radom. W obecnych rozgrywkach 19-latek wystąpił w trzech meczach Legii Warszawa. 2 listopada w wyjazdowym spotkaniu z Wartą Poznań (3:0) w przerwie zmienił Artura Boruca, a później zagrał też w ligowym meczu z Cracovią (1:0) i w Pucharze Polski z Widzewem Łódź (1:0).

Dele Alli na wylocie z Tottenhamu. Wszystko zależy od powrotu byłej gwiazdy klubuDele Alli na wylocie z Tottenhamu. Wszystko zależy od powrotu byłej gwiazdy klubu

Po 14 kolejkach ekstraklasy mistrzowie Polski prowadzą w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Piłkarze Czesława Michniewicza mają punkt przewagi nad Rakowem Częstochowa i Pogonią Szczecin. Początek meczu Podbeskidzie - Legia o 17:30.

Więcej o: