Oficjalnie: Jagiellonia Białystok pozyskała nowego piłkarza za ok. 200 tys. euro

Reprezentant Bośni i Hercegowiny, Bojan Nastić, został oficjalnie przedstawiony jako nowy zawodnik Jagiellonii Białystok. We wtorek wieczorem wszelkie niejasności na linii klub - menedżerowie zawodnika zostały wyjaśnione i 26-letni piłkarz mógł złożyć podpis pod 3,5-letnim kontraktem z siódmą drużyną ekstraklasy.

We wtorek informowaliśmy, że choć sam zawodnik już w poniedziałek przeszedł testy medyczne w Białymstoku, wtorkowe negocjacje na linii klub – otoczenie zawodnika wciąż pozostawiały pewne rozbieżności. Wyrokowaliśmy jednak, że "choć ciśnienie między obiema stronami z pewnością się podniosło, tak wydaje się, że sprawa transferu Nasticia zaszła na tyle daleko, że obu obozom będzie zależało na dojściu do porozumienia. Takowe może nastąpić w każdej chwili i będzie ono równoznaczne z finalizacją całej transakcji."

Zobacz wideo Mamrot: Nie mówię, że nie śpię przez to po nocach, ale jednej rzeczy z Jagiellonii bardzo żałuję

Jak się okazało, jeszcze tego samego dnia wszelkie szczegóły zostały dogadane i już wieczorem w mediach społecznościowych agenci zawodnika wrzucali zdjęcia jednoznacznie wskazujące na finalizację transferu. 

Bojan Nastić, który już w poniedziałek pomyślnie przeszedł testy medyczne w Białymstoku, związał się z Jagiellonią kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2024 roku. Mówi się, że za jego transfer białostoczanie zapłacą BATE Borysów około 200 tysięcy euro. 

– Przed nowym rokiem mój agent powiedział, że klub z Białegostoku chce mnie pozyskać. Byłem bardzo szczęśliwy, ponieważ dużo słyszałem zarówno o samej polskiej lidze jak i samym klubie. Wewnętrzne przeczucie podpowiada mi, że robię duży krok do przodu w mojej karierze – powiedział 26-letni Nastić w rozmowie z oficjalną stroną klubu Jagiellonia.pl. 5-krotny reprezentant Bośni i Hercegowiny w przeszłości grał m.in. w Genku, KV Oostende czy Vojvodinie.

Dla Jagiellonii Białystok, siódmej aktualnie drużyny ekstraklasy, jest to pierwszy transfer w zimowym oknie transferowym, ale już trzeci ruch kadrowy, który sprawia, że działacze Jagi mogą uznać styczeń za bardzo udany. Wcześniej bowiem nowe kontrakty z klubem podpisało dwóch liderów klubu z Białegostoku - Ivan Runje i Martin Pospisil.

Więcej o:
Copyright © Agora SA