Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejny transfer Wisły Kraków! Szybka reakcja po niewypale z Hallem. To dobry znajomy Petera Hyballi

Wisła Kraków poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że sprowadziła nowego obrońcę, Souleymane'a Kone. Piłkarz z Wybrzeża Kości Sloniowej podpisał krótkoterminowy kontrakt ważny do 30 czerwca 2021 roku.

Nowy piłkarz ma zastąpić Tima Halla, który był graczem Białej Gwiazdy tylko przez 11 dni. Wisła w mediach społecznościowych zamieściła specjalny film, w którym zaprezentowała Souleymane Kone.

Zobacz wideo Piotr Obidziński wskazał swój największy błąd w Wiśle Kraków

Pierwszy pomysł Juana Francisco Martina Fresnedy na koszulki dla zespołu Cultural LeonesaWymyślił koszmarnie brzydkie koszulki i uratował kluby przed długami. "Są sposobem na opowiadanie historii"

Wisła Kraków ma nowego obrońcę. "Daje szkoleniowcowi większe pole manewru"

Souleymane Kone przyszedł na świat się 1 maja 1996 roku. Karierę zaczynał ASEC Mimosas, z którego przeszedł do CSKA Sofia w 2012 roku. Grał w młodzieżowym zespole ekipy z Bułgarii, a potem przeniósł się do Araratu Erewan. Później bronił również barw szwedzkiego Djurgarden i słowackiej DAC Dunajskiej Streda na zasadzie wypożyczenia. W tym ostatnim zespole poznał Petera Hyballę, ówczesnego szkoleniowca Słowaków, a obecnie trenera Wisły Kraków. Obrońca z WKS na Słowacji grał przez 18 miesięcy. W sumie zanotował 29 spotkań i zdobył dwa gole. Od lipca 2019 roku ostatnim klubem defensora był belgijski KVC Westerlo. 

Upadek Mesuta Oezila. Starzy znajomi już go nie poznająUpadek Mesuta Oezila. Starzy znajomi już go nie poznają

- Rosły zawodnik, mierzący 192 cm wzrostu, daje szkoleniowcowi większe pole manewru na środku obrony, zwiększając rywalizację wśród defensorów - napisano na oficjalnym portalu Wisły

Wisła Kraków zajmuje dwunaste miejsce w tabeli ekstraklasy. W rundzie jesiennej krakowianie zdobyli 14 punktów w 14 spotkaniach. W niedzielę ekipa z Krakowa wznawia sezon po przerwie zimowej. W pierwszym meczu zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Początek o godz. 15:00.