Najmłodszy debiutant ekstraklasy w XXI wieku o krok od przejścia do klubu Serie A

Kacper Urbański, utalentowany piłkarz Lechii Gdańsk jest bardzo bliski przejścia do Bologna FC - Do finalizacji transakcji brakuje tylko testów medycznych - donosi "Onet Sport".

Urbański ma zaledwie 16 lat i obecnie jest najmłodszym graczem, który zadebiutował w historii ekstraklasy w XXI wieku. Miał wówczas 15 lat, 3 miesiące i 14 dni, gdy pojawił się na murawie w meczu Lechii Gdańsk z Rakowem Częstochowa. Młody piłkarz pobił rekord należący do Kacpra Kozłowskiego z Pogoni Szczecin, który w trakcie sezonu 2018/19 miał 15 lat, 7 miesięcy i 3 dni w spotkaniu przeciwko Wiśle Płock.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Ronald Koeman grzmi po błędach FC Barcelony! Ronald Koeman grzmi po błędach FC Barcelony! "To niepoważne"

Urbański może się pochwalić również innym wyjątkowym osiągnięciem. Jest pierwszym zawodnikiem urodzonym w 2004 roku, który dostąpił zaszczytu debiutu w ekstraklasie. W bieżącym sezonie nastolatek ma na koncie tylko 9 minut z Rakowem. Swoją szansę dostał również w Pucharze Polski z Olimpią Grudziądz.

Kacper Urbański o krok od przejścia do drużyny Bologna FC. Zostały tylko testy medyczne

Przenosiny młodego pomocnika Lechii do klubu Serie A są na ostatniej prostej. Brakuje tylko zaliczenia testów medycznych, o czym informuje portal "Onet Sport". Odbędą się one 27 stycznia i jeżeli zakończą się pomyślnie, to Urbański zostanie wypożyczony do Bologna FC na okres pół roku z opcją obowiązkowego wykupu po tym okresie. Do Włoch piłkarz przeniesie się z całą rodziną. Młodszy brat Dominik będzie trenował w klubowej akademii. Jeżeli dojdzie do finalizacji transferu, to w zespole Bologna FC Urbański będzie grać z Łukasz Skorupskim, który jest pierwszym bramkarzem włoskiego klubu.

Arkadiusz MilikNiesamowite pożegnanie Arkadiusza Milika z Napoli. Pokazał wielką klasę [WIDEO]

Verratti i De Bruyne są wzorami dla młodego piłkarza Lechii Gdańsk

Kilka miesięcy temu w wywiadzie dla portalu "CalcioNapoli24.it" Urbański opowiadał, że chciałby zagrać w przyszłości w jednej z czołowych europejskich lig. - Jestem przekonany, że to marzenie się spełni, dzięki ciężkiej pracy i realizowaniu kolejnych celów. Mam wielu ulubionych piłkarzy i staram się ich podpatrywać, aby wprowadzać do mojego stylu nowe elementy gry. Jako dziecko moim idolem był Messi, a obecnie podziwiam Verrattiego i De Bruyne'a - mówił Urbański. Warto wspomnieć, że Urbański jest drugim najmłodszym graczem w historii ligi polskiej. Młodszy od niego był tylko Janusz Sroka, który w momencie debiutu w barwach Cracovii w 1969 r. miał 15 lat i 57 dni.

Więcej o: