Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków ściąga kolejnego utalentowanego młodzieżowca! Tym razem z Lecha!

Wisła Kraków pozyskała kolejnego młodzieżowca w ostatnich tygodniach! Po zakontraktowaniu od lipca Mateusza Młyńskiego z Arki Gdynia, krakowianie ogłosili, że od nowego sezonu ich piłkarzem będzie również Hubert Sobol z Lecha Poznań.

Hubert Sobol jest wychowankiem DKS Dobre Miasto, który w wieku 15 lat trafił do akademii Lecha Poznań. To właśnie w barwach "Kolejorza" 20-letni napastnik doczekał się debiutu w ekstraklasie. Miało to miejsce w sezonie 2018/19, w zwycięskim spotkaniu z... nowym pracodawcą Sobola Wisłą Kraków (1:0). W bieżących rozgrywkach Sobol zaliczył trzy występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, a zdecydowanie więcej grał dla drugoligowych rezerw Lecha, w których jego bilans do 16 spotkań i 8 goli.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Podobnie jak zakontraktowany kilka dni temu Mateusz Młyński z Arki Gdynia, Hubert Sobol zostanie zawodnikiem Wisły Kraków dopiero 1 lipca 2021 roku, chyba że krakowianie, którzy w lipcu będą musieli jedynie zapłacić ekwiwalent za wyszkolenie, dogadają się z Lechem Poznań na temat transferu definitywnego już zimą.

Wisła Kraków traci obrońcę! Zarobią na transferze mimo nietypowego kierunkuWisła Kraków traci obrońcę! Zarobią na transferze mimo nietypowego kierunku

Jedynym zawodnikiem, który już w styczniu wzmocnił drużynę Petera Hyballi, jest póki co Luksemburczyk Tim Hall, który jednak... w najbliższych dniach może jednak opuścić "Białą Gwiazdę" z powodu konfliktu z trenerem. 

Wisła Kraków zajmuje dwunaste miejsce w tabeli ekstraklasy. W rundzie jesiennej krakowianie zdobyli 14 punktów w 14 spotkaniach, a piłkarską wiosnę rozpoczną od meczu z Piastem Gliwice na własnym stadionie, który zaplanowany jest na 31 stycznia.

Siergiej Kriwiec może wrócić do Lecha Poznań i grać w II lidzeSiergiej Kriwiec może wrócić do Lecha Poznań i grać w II lidze