Duży transfer Rakowa! Wicelider Ekstraklasy weźmie 16-latka za 350 tysięcy euro!

Jak informują WP SportoweFakty, Raków Częstochowa, pozyska 16-letniego Iwo Kaczmarskiego z Korony Kielce. Nastoletni zawodnik ma kosztować częstochowian aż 350 tysięcy euro! Ponadto wicelider PKO Ekstraklasy zamierza również wypożyczyć słowackiego bramkarza Dominika Holca ze Sparty Praga.

Mimo że Kaczmarski, młodzieżowym reprezentantem Polski i jednym z najlepszych zawodników z rocznika 2004 w Polsce, interesowały się także Legia Warszawa i Lech Poznań, jak informuje Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty, piłkarz Korony Kielce zdecydował się na przejście do drużyny wicelidera PKO Ekstraklasy. 

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Wg informacji Przeglądu Sportowego z kolei, kielczanie otrzymają od klubu z Częstochowy aż 350 tysięcy euro (1,5 miliona złotych) i 10% od następnego transferu. Kaczmarski w piątek miał przejść testy medyczne, a następnie wybrać się na zgrupowanie Rakowa w Turcji. 

16-letni Iwo Kaczmarski już w zeszłym sezonie zadebiutował w PKO Ekstraklasie i ma na swoim koncie już cztery występy w najwyższej klasie rozgrywkowej, w których strzelił jednego gola. Z kolei w bieżących rozgrywkach rozegrał 15 meczów w barwach Korony w Fortuna 1. Lidze.

Warto dodać, że latem z Korony do Rakowa przeprowadził się także Marcin Cebula oraz młodzieżowiec Daniel Szelągowski.

Bramkarz przyjdzie ze Sparty

To nie koniec transferów Rakowa w tej rundzie. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl, do drużyny Marka Papszuna dołączy również 26-letni słowacki bramkarz Dominik Holec ze Sparty Praga, który zastąpi sprzedanego do tureckiego Erzurumsporu Jakuba Szumskiego.

Słowak po letnim transferze do Sparty był jedynie rezerwowym i nie zdążył w jej barwach nawet zadebiutować w meczu oficjalnym. Wcześniej z kolei Holec bronił barw klubów słowackich, m.in. Senicy i Żiliny, a teraz będzie rywalizował o miejsce w bramce Rakowa ze swoim rodakiem Branislavem Pindrochem. 

Raków Częstochowa w rundzie jesiennej zdobył 28 punktów w 14 meczach i zajmuje drugie miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy, tracąc ledwie punkt do prowadzącej Legii Warszawa.

Więcej o: