Jeden z najlepszych piłkarzy Ekstraklasy wyjedzie z Polski? Klub chce nawet 3,5 mln euro

Czy zimą dojdzie do dużego transferu z Ekstraklasy? Zawodnik Rakowa Częstochowa Fran Tudor może zostać graczem greckiego AEK Ateny. Grecy są zainteresowani pozyskaniem chorwackiego wahadłowego, ale nie wiadomo, czy zdołają spełnić wymagania finansowe klubu z Częstochowy.

25-letniego Tudora śmiało można nazwać jednym z najlepszych piłkarzy w Ekstraklasie w 2020 r. Chorwat, który przed rokiem trafił do Rakowa Częstochowa w ramach wolnego transferu, znakomicie spisywał się w drużynie Marka Papszuna. Prawy wahadłowy zagrał w lidze 30 spotkań, strzelił gola i zaliczył osiem asyst.

Zobacz wideo Marek Papszun tłumaczy tajemnice sukcesu Rakowa. "Polska jest zacofana w szkoleniu" [SEKCJA PIŁKARSKA #68]

Według informacji Sport.pl Chorwatem żywo interesuje się AEK Ateny, a zdaniem naszych greckich źródeł piłkarz jest już gotów na podróż do stolicy Grecji.

Czy AEK będzie w stanie spełnić żądania Rakowa? Zdaniem Piotra Koźmińskiego z WP SportoweFakty, który zasięgnął języka w obozie częstochowian, będzie to trudne. Drużyna spod Jasnej Góry oczekuje za swego wahadłowego nawet 3-3,5 mln euro, co byłoby dla Greków kwotą raczej zbyt wysoką. 

Fran Tudor, który jest wychowankiem NK Zagrzeb, zdecydowaną większość swojej dotychczasowej kariery spędził w Hajduku Split (w 139 spotkaniach zaliczył 18 bramek i 17 asyst). Nie licząc półrocznego pobytu w greckim Panathinaikosie w wieku 19 lat, Raków jest dla niego pierwszą zagraniczną drużyną w karierze. 25-latek w reprezentacji Chorwacji zagrał trzy mecze i strzelił jednego gola.

Raków Częstochowa jest aktualnym wiceliderem Ekstraklasy. W 14 kolejkach podopieczni Marka Papszuna zdobyli 28 punktów i tracą jeden punkt do prowadzącej Legii.

Więcej o: