Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Bramkarz opuszcza rewelację Ekstraklasy. Dołączy do dwóch byłych graczy Legii

Jakub Szumski, bramkarz rewelacji Ekstraklasy Rakowa Częstochowa przeszedł do ostatniej drużyny ligi tureckiej BB Erzurumspor.

Bramkarz odszedł z Rakowa Częstochowa na zasadzie transferu definitywnego. W tym sezonie zagrał w dwunastu spotkaniach. W trzech z nich zachował czyste konto, a wpuścił trzynaście bramek. W dwóch ostatnich spotkaniach drużyny z Częstochowy, która jest wiceliderem Ekstraklasy, siedział tylko na ławce rezerwowych. Rolę pierwszego bramkarza pełnił Słowak Branislav Pindroch.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Piotr Zieliński z Napoli jest jednym z tylko dwóch Polaków, którzy mają szansę zagrać w finale Ligi Europy w GdańskuCo się stało Zielińskiemu? Samo nic nie przeskoczyło, że w końcu "wychodzi i tańczy"

20 czyste konta Szumskiego

W sumie wychowanek Legii Warszawa w Częstochowie spędził trzy lata. Były młodzieżowy reprezentant Polski wystąpił w 58 meczach, w dwudziestu zachował czyste konto.

Teraz 29-letni Jakub Szumski dołącza na zasadzie transferu definitywnego do tureckiego zespołu BB Erzurumspor. Zespół ten w siedemnastu spotkaniach zdobył trzynaście punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej strefy traci sześć punktów.

W tureckim klubie Szumski dołączy do dwóch byłych piłkarzy Legii Warszawa. Grają tam bowiem Albańczyk Armando Sadiku oraz Litwin Arvydas Novikovas.