Koronawirus w Górniku Zabrze. Sparing odwołany. Co ze zgrupowaniem?

Złe wiadomości dla Górnika Zabrze. Badania wykazały obecność COVID-19 wewnątrz zespołu. Pod znakiem zapytania stoi wyjazd na zgrupowanie na Cypr oraz kolejne sparingi.

Przed wyjazdem na zgrupowanie piłkarze oraz sztab przeszli testy na obecność koronawirusa. Klub poinformował, że "w kilku przypadkach badanie przyniosło wynik pozytywny".

Zobacz wideo Bundesliga. Borussia Mönchengladbach - Bayern 2:3. Gol Roberta Lewandowskiego [ELEVEN SPORTS]

Górnik nie zagra z mistrzem Austrii

Na samym początku przygotowań, zabrzanie muszą się zmierzyć z kolejnym problemem. Zamiast wyjechać na zgrupowanie, czekają na wyniki kolejnych testów. Podczas pobytu na Cyprze, zespół miał rozegrać sparing z mistrzami Austrii, Red Bull Salzburg. Z oczywistych względów spotkanie się nie odbędzie.

- Dzisiejszy mecz kontrolny z mistrzem Austrii został odwołany. Dalsze decyzje dotyczące planu przygotowań do rundy wiosennej, zostaną podjęte w przeciągu najbliższych kilkunastu godzin w oparciu o wyniki kolejnej serii badań - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Podopieczni Marcina Brosza po 14 meczach w PKO Esktraklasie zajmują 5. pozycję i mają dokładnie tyle samo punktów co czwarty Śląsk Wrocław. Rundę wiosenną Górnik Zabrze rozpocznie 30 stycznia, a ich rywalem będzie Lech Poznań, który prawdopodobnie wzmocni Bartosz Salamon.

Więcej o:
Copyright © Agora SA