Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Zmiana planów w Legii Warszawa. Zakażenie tuż przed wylotem na obóz

Koronawirus w Legii Warszawa. W związku z zakażeniem Przemysława Małeckiego, asystenta Czesława Michniewicza, na zgrupowanie do Dubaju poleci trener rezerw Tomasz Sokołowski.

Do rundy wiosennej Ekstraklasy Legia Warszawa będzie przygotowywać się na zgrupowaniu w Dubaju. Mistrzowie Polski w środę wyruszą do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Klub poinformował, że w dniach 4-5 stycznia zawodnicy, sztab oraz pracownicy departamentu medialnego przeszli badania na koronawirusa i dwa testy dały wynik pozytywny.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Koronawirus w Legii Warszawa, Małecki i Włodarczyk poza zespołem

We wtorek okazało się, że na zgrupowanie nie poleci Szymon Włodarczyk. W środę okazało się, że do Dubaju z zespołem nie uda się Przemysław Małecki, asystent Czesława Michniewicza. „W jego zastępstwie na obóz poleci Trener Tomasz Sokołowski. Obowiązki Trenera Legii II na czas pracy Tomasza Sokołowskiego podczas zgrupowania w Dubaju przejmie jego asystent Sławomir Cisakowski” – czytamy w komunikacie klubu.

Jose Kante poza składem Legii na zgrupowanie

Legia podała też kadrę na zgrupowanie. Poza Małeckim i Włodarczykiem, zabrakło w niej kontuzjowanego Wojciecha Muzyka, Inakiego Astiza oraz Luisa Rochy i Jose Kante. Dwaj ostatni negocjują transfery z klubu. Jak podawał portal Meczyki.pl, napastnik ma w najbliższym czasie przenieść się do Chin, a jego absencja w kadrze na zgrupowanie jest tylko potwierdzeniem zaawansowanych negocjacji. W drużynie znalazło się za to pięciu graczy z zespołu rezerw – Bartłomiej Ciepiela, Jakub Kisiel, Jehor Macenko, Ariel Mosór, Nikodem Niski. 

Kadra Legii na obóz w Dubaju:

Bramkarze: Artur Boruc, Radosław Cierzniak, Cezary Miszta, Kacper Tobiasz.

Obrońcy: Mateusz Hołownia, Artur Jędrzejczyk, Josip Juranović, Igor Lewczuk, Filip Mladenović, Ariel Mosór, Nikodem Niski, Marko Vešović, Mateusz Wieteska.

Pomocnicy: André Martins, Mateusz Cholewiak, Bartłomiej Ciepiela, Walerian Gwilia, Bartosz Kapustka, Michał Karbownik, Jakub Kisiel, Luquinhas, Jehor Macenko, Bartosz Slisz, Joel Valencia, Paweł Wszołek.

Napastnicy: Kacper Kostorz, Rafael Lopes, Tomáš Pekhart, Kacper Skibicki.