Media: Lech może sprowadzić kolejnego Szweda. W Poznaniu trafiłby na swojego byłego kolegę

Według doniesień medialnych szwedzkich mediów Lech Poznań chce pozyskać Stefano Vecchię. Skrzydłowy ostatnio występował w barwach szwedzkiego klubu IK Sirius, w którym miał bardzo dobre statystyki.

Stefano Vecchia zanotował niezwykle udany sezon w szwedzkiej Allsvenskan. - Po raz pierwszy od dłuższego czasu nie dokuczały mu żadne urazy, co zaowocowało 12 bramkami i 7 asystami w lidze - możemy przeczytać na łamach portalu fotbollskanalen.se. Szwedzki serwis twierdzi, że skrzydłowy wkrótce odejdzie z IK Sirius i będzie kontynuował karierę w jednym z zagranicznych klubów.

Zobacz wideo Odszedł z Legii i robi furorę. "Ma decydujący wpływ na grę Śląska". Najlepsi młodzieżowcy w ekstraklasie

Martyna Pajączek, prezes WidzewaByła prezes Widzewa Łódź komentuje niespodziewane odwołanie. "Dlatego nie zgodziłam się podać do dymisji"

Lech zakontraktuje szwedzkiego skrzydłowego? Spotkałby w Poznaniu byłego klubowego kolegę

Stefano Vecchię wymienia się w kontekście gry w Tuluzie, Sivasssporze, a także w poznańskim Lechu. Gdyby Szwed zdecydował się przejść do zespołu Dariusza Żurawia, to trafiłby tam na Jespera Karlstroema, swojego rodaka i jednocześnie byłego kolegę z Brommapojkarna.

Stefano Vecchia ma 25 lat gra na skrzydle, ale również może występować w ataku. Jego pierwszym klubem był Brommapojkarna. Obecnie jest zawodnikiem Siriusa [po polsku Syriusz - przyp. red.] od stycznia 2017 roku. Drużyna z Uppsali zakończył sezon ligowy na 11. miejscu. - Vecchia to prawonożny skrzydłowy, który w Sirius przy 4-3-3 najczęściej grał na pozycji lewego napastnika-skrzydłowego. Uwielbia schodzić do środka i uderzać z dystansu.Nad techniką mógłby popracować, ale ma umiejętność znajdywania się w odpowiednim miejscu i czasie - w taki sposób scharakteryzował zawodnika znawca szwedzkiego futbolu, Piotr Piotrowicz.

Piotr ZielińskiCudowne słowa Gattuso i Ancelottiego! "Zieliński ma ostatni brakujący element"

- Popytałem. Huczy od plotek, że do Lecha Poznań ma dołączyć jeszcze 3 szwedzkich piłkarzy. Są to Stefano Vecchia (ostatnio Sirius), Alexander Fransson i Filip Dagerstal (obaj IFK Norrkoeping) - dodał Piotrowicz.

Więcej o: