Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Moder pożegnał się z Lechem Poznań wymownym zdjęciem

Jakub Moder pożegnał się z Poznaniem w wyjątkowy sposób. Pomocnik Lecha przenosi się do Wielkiej Brytanii, gdzie reprezentować będzie barwy Brighton.

W mediach społecznościowych Jakub Moder opublikował wymowne zdjęcie, które podpisał w wyjątkowy sposób. Były piłkarz Lecha oznaczył miasto Poznań i dodał niebieskie serce wraz z emotikonem zaszklonych oczu przez łzy. W tle widać, że pomocnik słucha utworu pt. "Tu jest najlepiej" wydanego przez znanego poznańskiego rapera, Peję. 

Zobacz wideo "Odłóżmy na bok liczby i gabloty. To jest najlepszy piłkarz na świecie" [SEKCJA PIŁKARSKA #75]

Jakub Moder odchodzi z Leclha Poznań. Resztę sezonu spędzi w nowym klubie

Transfer Jakuba Modera do Brighton ogłoszony został już w letnim okienku transferowym. Władze klubu Premier League uzgodniły wspólnie z pomocnikiem, że pozostanie w Lechu Poznań co najmniej do końca 2020 roku w ramach wypożyczenia. W ostatnich dniach podjęto decyzję o ściągnięciu piłkarza na Wyspy Brytyjskie. 

Zdjęcie Jakuba Modera (Lech Poznań) żegnającym się z Poznaniem na Instagramie. / Źródło: Instagram (kubamoder)Zdjęcie Jakuba Modera (Lech Poznań) żegnającym się z Poznaniem na Instagramie. / Źródło: Instagram (kubamoder) https://www.instagram.com/kubamoder/?hl=pl

Jakub Moder kosztował Brighton & Hove Albion FC 11 milionów euro, pobijając tym samym rekord transferowy PKO Ekstraklasy. 21-latek jest wychowankiem Lecha Poznań. W pierwszym składzie wicemistrza Polski rozegrał 56 meczów, w których strzelił dziewięć goli oraz zanotował dziewięć asyst. 

Nowy klub Jakuba Modera ma na niego plan. Nowy klub Jakuba Modera ma na niego plan. "Robi wrażenie"

Lechowi zawdzięczam bardzo dużo, byłem w nim sześć lat, od 15. roku życia. Najpierw w akademii, potem w pierwszym zespole. Wychowałem się w Wielkopolsce, od dziecka kibicowałem Kolejorzowi i marzyłem, żeby w nim zagrać, dlatego debiut czy gra przed naszymi kibicami to było spełnienie moich marzeń z młodości. Dla mnie to coś wielkiego. Spędziłem tutaj sześć niesamowitych lat, nigdy nie zapomnę tego okresu. Na pewno często będę wracał wspomnieniami do tego czasu i będę często przyjeżdżał do Poznania, żeby choćby odwiedzić kolegów. Za Lecha będę trzymał kciuki i oczywiście będę mu nadal kibicował. Mam też nadzieję, że jeszcze w Kolejorzu kiedyś zagram - mówi Jakub Moder na łamach oficjalnej strony klubowej.