Wisła Kraków planuje zimowe transfery. Na jej celowniku bramkostrzelny Nigeryjczyk

Wisła Kraków szuka wzmocnień. Nowym napastnikiem "Białej Gwiazdy" może zostać Abdulrahman Taiwo - informuje portal WP Sportowe Fakty.

Abdulrahman Taiwo to zawodnik DAC Dunajskiej Stredy. Ostatnie pół roku grał na wypożyczeniu w Michalovce, także występującym w słowackiej ekstraklasie. Jesienią w ośmiu meczach strzelił sześć goli. Z końcem roku ma wrócić do Dunajskiej Stredy, ale być może tylko na moment. Jak informuje portal WP Sportowe Fakty, nigeryjskim napastnikiem interesuje się Wisła Kraków.

Zobacz wideo Piotr Obidziński wskazał swój największy błąd w Wiśle Kraków

Kieran Trippier zawieszony na 10 tygodni! Poważny problem Atletico MadrytKieran Trippier zawieszony na 10 tygodni! Poważny problem Atletico Madryt

Wisła może pozyskać napastnika

22-letniego Taiwo dobrze zna obecny opiekun Wisły, Peter Hyballa, który prowadził wcześniej Dunajską Stredę. Pod wodzą niemieckiego szkoleniowca "Biała Gwiazda" wraca powoli do formy. Ostatnio zremisowała m.in. w derbach z Cracovią 1:1 i pokonała Lech Poznań 1:0. Mimo to rok zakończyła dopiero na 12. miejscu i potrzebuje wzmocnień, zwłaszcza w ataku. W 14 kolejkach strzeliła bowiem tylko 19 goli. 

Taiwo w przeszłości grał m.in. w czeskim FCZ Brno B, słowackim FC Nitra i czeskim MFK Karvina. Transfermarkt wycenia go na 400 tys. euro. Wzmocniłbym konkurencję w linii ataku Wisły, w której mogą też występować Aleksander Buksa, Fatos Beqiraj i Felicio Brown Forbes. Z tym że Buksa może już zimą opuścić stolicę Małopolski. 17-letni piłkarz współpracuje ze słynnym agentem Pinim Zahavim, który może wpłynąć na przyszłość zawodnika.

Wielkie wyróżnienie Joanny Jędrzejczyk! Jej walka została uznana najlepszym pojedynkiem rokuWielkie wyróżnienie Joanny Jędrzejczyk! Jej walka została uznana najlepszym pojedynkiem roku

Więcej o: