Media: Podbeskidzie wybrało nowego trenera! Sensacyjny powrót

Jak informuje portal weszlo.com, nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała zostanie Robert Kasperczyk. 53-latek prowadził już kiedyś zespół ze Śląska.

14 grudnia Podbeskidzie zwolniło trenera Krzysztofa Bredę. Od tego czasu szukano jego następcy, aż w końcu znaleziono. Tak twierdzi portal weszlo.com. Nowym trenerem "Górali" ma zostać Robert Kasperczyk, który wróci na ławkę trenerską po czterech latach przerwy.

Zobacz wideo Tak strzela najlepszy piłkarz świata! Gol Lewandowskiego w meczu na szczycie

Nowy klub Jakuba Modera ma na niego plan. Nowy klub Jakuba Modera ma na niego plan. "Robi wrażenie"

Kasperczyk trenerem Podbeskidzia

Od 2016 roku Kasperczyk pracował w Cracovii jako szef skautingu. Wcześniej prowadził kilka klubów  - m.in. Sandecję, Motor Lublin, Stal Rzeszów i Podbeskidzie. Z zespołem z Bielska zajął drugie miejsce na zapleczu ekstraklasy w sezonie 2010/2011, dzięki czemu uzyskał awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. W kolejnym sezonie utrzymał drużynę w ekstraklasie, zajmując 12. miejsce. Rozstał się z Podbeskidziem w październiku 2012 roku, po serii gorszych spotkań. 

Mikkel Kirkeskov znalazł nowy klub. Odchodzi z Piasta Gliwice po dwóch latachMikkel Kirkeskov znalazł nowy klub. Odchodzi z Piasta Gliwice po dwóch latach

Drużyna z Bielska zakończyła 2020 rok na ostatnim miejscu w tabeli. Beniaminek zdobył w 14 meczach tylko dziewięć punktów. W trwającej do końca stycznia przerwie w rozgrywkach zespołu musi zostać odmieniony, jeśli chce się utrzymać w ekstraklasie. W sezonie 2020/2021 tylko jedna drużyna spada do pierwszej ligi. Na ten moment faworytem do spadku jest właśnie Podbeskidzie. Do bezpiecznego 15. miejsca zajmowanego przez Stal Mielec traci cztery punkty.  

Więcej o: