Kuriozalny gol zakończył rozgrywki ekstraklasy w tym roku. Idealne posumowanie [WIDEO]

Ostatni gol w tym roku w ekstraklasie padł w kuriozalnych okolicznościach. To idealne podsumowanie polskich rozgrywek ligowych. Kolejne mecze dopiero pod koniec stycznia.

52. minuta, długa piłka od pomocnika Jagiellonii w kierunku bramki Górnika Zabrze. Bramkarz gości wychodzi do niej, ale uprzedza go Jesus Imaz. Napastnik gospodarzy mija Martina Chudego i trafia do pustej bramki!

Zobacz kuriozalny gol Jagiellonii:

Hiszpan wykorzystał błąd Chudego, który był spóźniony. To był jedyny gol w tym spotkaniu. Gol, który dał Jagiellonii cenne zwycięstwo. Zespół z Białegostoku awansował na 7. miejsce w tabeli, mając 20 punktów. Zabrzanie byli na początku sezonu rewelacją ekstraklasy, znajdowali się na podium, ale potem wyhamowali. Efekt? Piąte miejsce i tylko trzy punkty przewagi nad Jagiellonią.

Manchester United zdemolował drużynę Mateusza Klicha. Polak nie wyszedł na drugą połowęManchester United zdemolował drużynę Mateusza Klicha. Polak nie wyszedł na drugą połowę

Legia mistrzem jesieni

Bramka Imaza to także ostatnie trafienie na boiskach ekstraklasy w tym roku. Kuriozalne okoliczności tego gola są najlepszym podsumowanie naszych ligowych rozgrywek. Rozgrywek, których mistrzem jesieni zostaje Legia Warszawa, która w piątek przegrała u siebie z beniaminkiem Stalą Mielec 2:3 po trzech rzutach karnych. Z kolei jedyny nasz przedstawiciel w Europie jesienią Lech Poznań kończy rok dopiero na dziewiątym miejscu, mając większą stratę do liderującej Legii (12 punktów), niż przewagę nad ostatnim w tabeli Podbeskidziem (8 punktów). Nasza liga wróci do gry pod koniec przyszłego miesiąca - 29 stycznia Zagłębie Lubin zmierzy się z Wisłą Płock w pierwszym ekstraklasowym spotkaniu 2021 roku.

Dawid Kubacki wraca na Turniej Czterech Skoczni rok po wielkim triumfie. Dawid Kubacki wraca na Turniej Czterech Skoczni rok po wielkim triumfie. "W skokach nie ma powtórek"