Jakub Moder pozostanie w Lechu Poznań? Decydujące będą najbliższe godziny

Jakub Moder może rozgrywać jedno z ostatnich spotkań w Ekstraklasie. Trener Dariusz Żuraw przyznał, że o najbliższej przyszłości piłkarza w Lechu decyduje list, który ma być dostarczony przez władze Brighton.

Jakub Moder pobił rekord transferowy Ekstraklasy i został wykupiony przez angielski klub Brighton za 11 milionów euro. Zgodnie z ustaleniami między Lechem Poznań a nowym pracodawcą piłkarza, 21-letni pomocnik miał zostać w Polsce co najmniej przez rundę jesienną sezonu 2020/21. Decyzje o ściągnięciu piłkarza na Wyspy klub ma przekazać w oficjalnym piśmie, skierowanym do władz Lecha.

Zobacz wideo Piłkarska poezja! RB Lipsk pokazało, jak się gra w piłkę [ELEVEN SPORTS]

- Do dnia dzisiejszego powinniśmy dostać oficjalne pismo. Nie otrzymałem jeszcze informacji, żeby ono dotarło. Natomiast liczę się z tym, że Jakuba [Modera] nie będzie z nami na wiosnę - powiedział Dariusz Żuraw.

Jakub Moder może wyjechać do Anglii. Brighton podejmuje decyzje o przyszłości piłkarza

W trakcie konferencji prasowej przed meczem z Pogonią Szczecin rzecznik prasowy Lecha Poznań, Mikołaj Henszel potwierdził, że oficjalne pismo nie dotarło do wicemistrza Polski przed rozpoczęciem rozmów z dziennikarzami. Jeżeli natomiast Brighton zdecyduje się ściągnąć pomocnika na rundę wiosenną Premier League, Jakub Moder będzie do dyspozycji Dariusza Żurawia jeszcze w dwóch najbliższych spotkaniach.

Jakub Moder pełnił dotychczas kluczową rolę w zespole Lecha Poznań. W obecnym sezonie pomocnik zagrał we wszystkich 12 meczach Ekstraklasy, strzelając w rozgrywkach cztery gole oraz notując dwie asysty. Do tego dołożył łącznie 10 meczów w kwalifikacjach i fazie grupowej Ligi Europy oraz jedno spotkanie w Pucharze Polski. Według portalu transfermarkt.de na boisku spędził 1867 minut.  

Lech Poznań w następnej kolejce PKO Ekstraklasy zmierzy się z Pogonią Szczecin w środę (16 grudnia) o godz. 20:30. Aktualnie zespół wicemistrza Polski zajmuje 7. miejsce w tabeli, a do lidera - Legii Warszawa - traci dwanaście punktów. 

Więcej o: