Zagłębie przegrywało po I połowie, ale wygrało! Gol 20-latka w 94. minucie meczu!

Zagłębie Lubin pokonało Śląsk Wrocław 2:1 w 13. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Decydującego gola strzelił w 94. minucie Kamil Kruk, 20-letni obrońca "Miedziowych".

Śląsk Wrocław bardzo szybko objął prowadzenie w meczu z Zagłębiem Lubin. Już w 23. minucie Exposito zdołał pokonać Hładuna, dając prowadzenie swojej drużynie w derbach Dolnego Śląska. I choć "Miedziowi" atakowali, do przerwy utrzymało się jednobramkowe prowadzenie gości.

Kamil Kruk bohaterem Zagłębia Lubin!

Po przerwie na stadionie w Lubinie działo się wiele. W 61. minucie Drazić wykorzystał rzut karny po tym, gdy Szromnik przy próbie interwencji nie trafił czysto w piłkę, po czym wpadł na rozpędzonego rywala. W doliczonym czasie gry na boisku pojawił się Kamil Kruk. 20-letni obrońca Zagłębia w 94. minucie spotkania ustalił wynik derbów na 2:1 dla Zagłębia, wykorzystując zamieszanie po rzucie wolnym.

Dzięki tej wygranej Zagłębie Lubin wyprzedziło Śląsk Wrocław i awansowało na 4. pozycję w tabeli. Do liderującej Legii "Miedziowi" tracą aktualnie 4 punkty, jednak mistrzowie Polski swój mecz z Wisłą Kraków zagrają dopiero w sobotę. Śląsk jest na 5. miejscu, mając dwa punkty mniej od Zagłębia.