Lech Poznań osłabiony! Jest diagnoza urazu Niki Kaczarawy

Lech do końca roku będzie musiał radzić sobie bez Niki Kaczarawy. Gruzin doznał kontuzji stawu skokowego, która wykluczyła go z gry na najbliższy miesiąc.

Kaczarawa kontuzji doznał w czwartkowym meczu Ligi Europy z Benfiką (0:4). W 40. minucie został ostro zaatakował go Nicolas Otamendi. - Nika ma naruszone więzadła w stawie skokowym, jego przerwa potrwa około sześciu tygodni - mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha.

Lech Poznań bez napastnika przez sześć tygodni. "Wyglądało to znacznie gorzej"

- Kostka została skręcona, ale początkowo wyglądało to znacznie gorzej - przyznaje profesor Pawlaczyk. "Diagnoza oznacza, że po zimowej przerwie piłkarz powinien być już do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Podobnie wygląda sytuacja z Filipem Szymczakiem, który pauzuje po zabiegu stopy" - napisano w oświadczeniu klubu.

Leszek OjrzyńskiLeszek Ojrzyński grzmi po meczu. "Byliśmy tylko tłem. Robili, co chcieli"

Nika Kaczarawa opuścił już jedno spotkanie Ekstraklasy, ale Lech poradził sobie bez jednego ze swoich liderów, pewnie wygrywając z Podbeskidziem 4:0. Dariusz Żuraw nie będzie mógł wykorzystać 26-letniego napastnika w najbliższych meczach z Rangers FC w Lidze Europy oraz Stalą Mielec, Pogonią Szczecin i Wisłą Kraków. Najpewniej Kaczarawa będzie gotowy do gry 30 stycznia w meczu wyjazdowym z Górnikiem Zabrze

"To jest główny powód problemów Legii". Michniewicz zmienia mistrzów Polski

Kaczarawa jest w Lechu wypożyczeniu z cypryjskiego Anorthosisu, które kończy się w czerwcu 2021 roku. Dotychczas Gruzin rozegrał w zespole 14 spotkań, w których strzelił jednego gola i zaliczył dwie asysty.