Zacięta walka o utrzymanie w ekstraklasie. Cztery punkty różnicy między 11. a 16. miejscem

Pogoń Szczecin pokonała Stal Mielec, a Górnik Zabrze Wisłę Płock w poniedziałkowych meczach 12. kolejki ekstraklasy. Walka o utrzymanie jest coraz bardziej zacięta.

Pogoń objęła prowadzenie w 43. minucie. Bramkę zdobył wtedy Luka Zahović. "Portowcy" podwyższyli w 57. minucie. Rzut karny zamienił na gola Kamil Drygas. Stal oddała przez 90 minut tylko jeden strzał celny na bramkę Pogoni.

W drugim poniedziałkowym meczu Górnik skromnie pokonał na wyjeździe Wisłę Płock 1:0 po golu Piotra Krawczyka. Zawodnik zabrzan popisał się pięknym mocnym uderzeniem tuż przy słupku.

Zobacz piękny gol Krawczyka:

Zacięta walka o utrzymanie

Po tej wygranej Górnik awansował na trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy. Ma 23 punkty. Do lidera Legii Warszawa traci trzy "oczka". Pogoń dzięki zwycięstwu nad Stalą jest piąta. Do prowadzącej Legii traci siedem punktów.

Ciekawie jest na dole tabeli. Między Wartą Poznań (13 pkt) sklasyfikowaną na 11. pozycji a ostatnim Podbeskidziem znajdującym się na 16. miejscu są tylko cztery punkty różnicy. Za Wartą są Wisła Kraków (11 pkt), Piast i Wisła Płock (oba po 10 pkt). Przedostatnie Stal i ostatnie Podbeskidzie mają tylko 9 punktów. Zespół z Bielska-Białej jest nie tylko ostatni w tabeli, ale także jako jedyny znajduje się w strefie spadkowej. W tym sezonie z powodu zmian w ekstraklasie spadnie do pierwszej ligi tylko jeden zespół.

13. kolejka ekstraklasy rusza w najbliższy piątek. Tego dnia Podbeskidzie zmierzy się z Piastem, a Zagłębie Lubin ze Śląskiem Wrocław.