Karolina Bojar odpowiada Cracovii. "Jestem żoną człowieka, któremu życzy się śmierci i regularnie wyzywa"

"W pewnym momencie należy powiedzieć, że pewne granice zostały przekroczone. I to jest ten moment' - napisała sędzina Karolina Bojar, a prywatnie żona Daniela Stefańskiego, który podczas piątkowych derbów Krakowa był wyzywany m.in. przez właściciela Cracovii Janusza Filipiaka.

Oświadczenie Karoliny Bojar pojawiło się na Twitterze chwilę po niedzielnym wystąpieniu Daniela Stefańskiego w "Lidze+ Extra", gdzie też mówił o piątkowych derbach. O tym, że jego zdaniem w pewnym momencie sytuacja wymknęła się spod kontroli. A wymknęła się dlatego, że Stefański nasłuchał się z trybun na swój temat m.in. od Janusza Filipiaka. "Stefański, jesteś ch..." - krzyczał właściciel Cracovii, a wtórował mu w tym wiceprezes klubu Jakub Tabisz. Ale wtórowali też inni. Choćby poseł Ireneusz Raś, kibic Cracovii, który też obrażał Stefańskiego. "Ty pajacu ty, skończona mendo! - krzyczał Raś, a jeszcze inny z działaczy dodawał: "Stefański! Co ty odp...? Masz żonę z Wisły?!".

Zobacz wideo Zabójczy i bezlitosny! Lewandowski wystrzelił jak z armaty [ELEVEN SPORTS]

Jakub ŚwierczokAleż to jest niesamowite! Komentator Canal+ nie mógł uwierzyć! Co za gol w ekstraklasie! [WIDEO]

Bojar broni Stefańskiego i odpiera zarzuty Cracovii

Cracovia na pytanie, czy Stefański ma żonę z Wisły, odpowiedziała sobie sama. W sobotnim oświadczeniu. Kuriozalnym, bo nie było w nim słów skruchy czy przeprosin za wulgarne słowa. Były za to kolejne oskarżenia i przypominanie kontrowersyjnych sytuacji z piątkowych derbów [Cracovia zremisowała z Wisłą 1:1], ale także informacja o tym, że żona sędziego Stefańskiego - "według wpisów w internecie" - jest właśnie kibicką Wisły.

"Urodziłam się w Krakowie i tam wychowywałam przez 20 lat. Jestem patriotką, również lokalną, i zawsze będę wspierała lokalne kluby, artystów, inicjatywy. Nie zliczę meczów, które oglądałam z trybun. Wiele z nich było rozgrywanych przy Kałuży [stadion Cracovii] lub przy Reymonta [stadion Wisły]. Odnosząc się do słów, iż "żona sędziego Stefańskiego jest kibicką Wisły", pragnę w pierwszej kolejności wskazać, iż jestem sędzią PZPN i w związku z tym nie kibicuję żadnej drużynie" - pisze Bojar w oświadczeniu.

Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0Lech Poznań strzelał gola za golem! Koncertowa gra drużyny Dariusza Żurawia

I broni swojego męża. "Jestem żoną człowieka, któremu życzy się śmierci i regularnie wyzywa. Sama jestem sędzią piłkarską i mam pełną świadomość, z czym wiąże się ta profesja. Niemniej w pewnym momencie należy powiedzieć, że granice zostały przekroczone. I to jest ten moment" - dodaje Bojar w oświadczeniu, którego pełną treść możecie przeczytać poniżej.

Cracovia może zostać ukarana

Gościem niedzielnej Ligi+ Extra był także Filipiak, z którym połączono się zanim porozmawiano ze Stefańskim. Prezes Cracovii w zasadzie powtórzył to, co powiedział już w ciągu dnia w rozmowie z "WP Sportowe Fakty". Czyli że jest mu przykro i że przeprasza opinię publiczną za swoje zachowanie, ale niekoniecznie przeprasza Stefańskiego, który jego zdaniem popełnił w tym meczu błędy na niekorzyść Cracovii.

Wiadomo, że skandalicznym zachowaniem Filipiaka i Tabisza zajmie się Komisja Ligi. A Cracovii - jak podał serwis meczyki.pl - grozi kara finansowa w wysokości nawet 250 tys. złotych.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: