Sędzia Daniel Stefański skomentował wulgarne zachowanie Filipiaka i odparł absurdalne zarzuty

- To był żenujący popis - powiedział sędzia Daniel Stefański, gość niedzielnej Ligi+ Extra, gdzie rozmawiał na temat piątkowych derbów Krakowa, w czasie których był wyzywany z trybuny honorowej m.in. przez właściciela Cracovii Janusza Filipiaka.

- Stefański! Jesteś ch...! - wrzeszczał na sędziego Janusz Filipiak, właściciel Cracovii. - Stefański! Ty ch...! Obejrzyj sobie VAR! - wtórował mu wiceprezes klubu Jakub Tabisz. - Ty pajacu ty, skończona mendo! - krzyczał też poseł Ireneusz Raś, znany sympatyk Cracovii. - Stefański! Co ty odp...? Masz żonę z Wisły?! - dodawał inny z działaczy. Wulgarne okrzyki łatwo można było usłyszeć w telewizji, bo piątkowe derby Krakowa (1:1) odbyły się bez kibiców. Na stadionie była jedynie garstka osób, siedząca właśnie na trybunie VIP.

Zobacz wideo Zabójczy i bezlitosny! Lewandowski wystrzelił jak z armaty [ELEVEN SPORTS]

Janusz FilipiakJanusz Filipiak przeprasza za swoje zachowanie, ale nie wszystkich. "Tutaj mam problem"

Janusz Filipiak po derbach: Bardzo mi przykro

- Emocje mnie poniosły, bardzo mi przykro. Przepraszam opinię publiczną za swoje zachowanie. Zrobię to też w niedzielę wieczorem w telewizji Canal+ [Filipiak także był gościem Ligi+ Extra] - powiedział właściciel Cracovii w rozmowie z "WP SportoweFakty". Gdy jednak został od razu dopytany, czy przeprasza też sędziego Stefańskiego, odparł: - Tutaj mam problem. Czujemy się pokrzywdzeni przez jego sędziowanie. Zobaczymy, jak zareaguje PZPN, któremu podaliśmy przykłady ewidentnych błędów arbitra.

Stefański skomentował słowa Filipiaka

Filipiak w podobnej retoryce wypowiadał się również w Lidze+ Extra. Po nim w programie pojawił się także Daniel Stefański. - Niestety dociera do mnie to, co się dzieje wokół tego meczu - powiedział Stefański. I po chwili dodał: - Ja od 20 lat jestem sędzią piłkarskim i zdaję sobie sprawę z tego, że moja praca zawsze będzie dogłębnie oceniana, analizowana, a czasami krytykowana. Natomiast po piątkowym meczu przyjechałem do domu tak zmęczony, jakbym sędziował spotkanie B-klasy. Nie obrażając B-klasy.

- Uważam, że sytuacja wymknęła się spod kontroli. W Grecji mieliśmy prezesa, który z pistoletem wbiegał na murawę. W niższych ligach mamy sędziów, którzy są bici, a gdzieś tam w Afryce nawet zabity. Trzeba powiedzieć stop. Bo drugi raz w ciągu roku jestem pomawiany o jakieś absurdalne rzeczy. Najpierw po meczu Lechii z Legią zarzucano mi, że sprzyjałem Legii, bo mam w niej syna, którego de facto nie mam (więcej tutaj).

Piotr Zieliński z niezwykłym zagraniem w meczu Napoli z CrotoneZieliński się popisał, a rywal mógł się zawstydzić. Asysta Polaka przy przepięknym golu [WIDEO]

- A dzisiaj moja żona jest kibicką Wisły tylko dlatego, że jest krakowianką i kiedyś została zaproszona na casting do kobiecej eskorty podczas ligowego meczu Wisły, a tak naprawdę jest sportowcem i zdobywała medale dla Cracovii. Zaczynamy lustrować sędziów. A przede wszystkim nie wierzymy i nie ufamy ludziom, podważamy kompetencje. Dlatego trzeba powiedzieć stop, bo to już brnie za daleko - powiedział Stefański, po czym jeszcze dodał, że w trakcie meczu docierały do niego wszystkie te okrzyki. - To był żenujący popis - przyznał.

Wiadomo, że skandalicznym zachowaniem Filipiaka i Tabisza zajmie się Komisja Ligi. A Cracovii - jak podał serwis meczyki.pl - grozi kara finansowa w wysokości nawet 250 tys. złotych.

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .Więcej o: