Skandaliczne słowa Janusza Filipiaka podczas meczu z Wisłą Kraków. "Jesteś ch**!"

Piątkowe derby Cracovia - Wisła (1:1) nie stały na wysokim poziomie, ale z powodu kilku kontrowersji sędziowskich nie brakowało emocji. Portal Interia.pl przywołała obraźliwe słowa, jakie w kierunku sędziego mieli krzyczeć najważniejsi działacze gospodarzy.

Pierwsza połowa krakowskich derbów nie przyniosła wielkich emocji. Działo się dopiero w drugiej połowie. Padły dwie bramki, a pierwszą zdobyła Wisła z rzutu karnego w 61. minucie. Rzut karny wykorzystał Felicio Brown Forbes. Gospodarze mieli pretensje do arbitra o podyktowanie jedenastki. Czy Dawid Szymonowicz popełnił błąd, za który należał się rzut karny?

Wulgarne okrzyki działaczy Cracovii w stronę sędziego

Z decyzją sędziego Piotra Stefańskiego nie mogli pogodzić się przedstawiciele gospodarzy. Interia wynotowała słowa, jakie można było usłyszeć od nich z trybun. - Stefański! Jesteś c**j! - wrzeszczał na sędziego profesor Janusz Filipiak, właściciel i prezes klubu. - Stefański! Ty c***u! Obejrzyj sobie VAR! - dodał wiceprezes, Jakub Tabisz. - Ty pajacu ty, skończona mendo! - krzyczał poseł Ireneusz Raś, znany sympatyk Cracovii. - Stefański! Co ty odp****alasz? Masz żonę z Wisły?! - dodał inny z działaczy. Wulgarne okrzyki łatwo można było usłyszeć, bo spotkanie z powodu pandemii odbyło się bez kibiców.

Polski sędzia Łukasz Rogowski nie ma wątpliwości co do karnego dla Wisły. Obrońca Cracovii próbował zaatakować piłkę wślizgiem, jednak jednocześnie zagarnął piłkę ręką. "Druk? Karny ewidentny. Z tej powtórki pięknie widać zagranie z ręką, a z drugiej strony można doszukać się nawet zahaczenia rywala" – napisał Rogowski na Twitterze.

Z kolei na początku drugiej połowy Adi Mehremić zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter najpierw podyktował rzut karny dla Cracovii, ale potem dostał informację z wozu VAR, że sytuacja nie jest klarowna. Stefański długo analizował całą sytuację na monitorze VAR. Ostatecznie nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Cracovii.

Sobotnie mecze ekstraklasy

W sobotę czekają nas trzy mecze ekstraklasy. Jagiellonia gra z Wartą (15:00), Śląsk z Rakowem (17:30), a najciekawiej zapowiada się mecz o 20:00, czyli pojedynek Legii z Lechią Gdańska.