Jednoznaczna opinia eksperta ws. rzutu karnego w wielkich derbach Krakowa

Cracovia zremisowała z Wisłą w derbach Krakowa (1:1). Piłkarze gospodarzy mieli pretensje do arbitra Daniela Stefańskiego za rzut karny podyktowany dla Białej Gwiazdy, ale - jak się okazuje - niesłusznie.

W derbach Krakowa zwycięzcy nie było, ale emocji nie brakowało. Obejrzeliśmy mecz walki, w którym było mnóstwo fauli, w którym pokazano aż 11 żółtych i dwie czerwone kartki i w którym nie brakowało kontrowersji. Ta najpoważniejsza dotyczyła rzutu karnego dla Wisły, który sędzia Daniel Stefański odgwizdał po starciu Dawida Szymonowicza z Felicio Brown Forbsem.

Zobacz wideo "To jest po prostu niemożliwe. Ja na miejscu Szczęsnego zrezygnowałbym z reprezentacji"

Ekspert wyjaśnił kontrowersję z meczu Cracovia - Wisła

Arbiter przy tej jedenastce nie zdecydował się na obejrzenie powtórki, jednak – jak przekonuje ekspert Łukasz Rogowski – podjął słuszną decyzję. Obrońca Cracovii próbował zaatakować piłkę wślizgiem, jednak jednocześnie zagarnął piłkę ręką. "Druk? Karny ewidentny. Z tej powtórki pięknie widać zagranie z ręką, a z drugiej strony można doszukać się nawet zahaczenia rywala" – napisał Rogowski na Twitterze.

Szymonowicz nie był jednak zadowolony z pracy arbitra. – Na temat sędziego nie chcę się wypowiadać, bo na gorąco mógłbym za dużo powiedzieć – ocenił obrońca Cracovii po ostatnim gwizdku sędziego. 

Więcej o: