Ekstraklasa znów przesadziła. Niewiarygodny strzał w derbach Krakowa [WIDEO]

Michal Siplak miał piłkę na wagę zwycięstwa w meczu Cracovia - Wisła. Obrońca gospodarzy fatalnie spudłował i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Była 89. minuta. Z prawej strony z rzutu rożnego dośrodkowywał Sergiu Hanca. W zamieszaniu podbramkowym do piłki doszedł Michal Siplak, ale fatalnie spudłował z dwóch metrów! Obrońca Cracovii stał sam przed bramkarzem Wisły Mateuszem Lisem. Po tym niecelnym uderzeniu zarówno on jak i jego koledzy złapali się za głowy. Całą sytuację możecie obejrzeć na portalu ekstraklasa.tv.

Wisła Kraków nadal bez zwycięstwa

Cracovia mogła wygrać, choć to ona jako pierwsza straciła bramkę w piątkowych derbach. W 61. minucie rzut karny wykorzystał Felicio Brown Forbes i goście niespodziewanie objęli prowadzenie. Do wyrównania doprowadził Pelle van Amersfoort w 85. minucie.

Kontrowersja z meczu Cracovia - WisłaJednoznaczna opinia eksperta ws. rzutu karnego w wielkich derbach Krakowa

Derby Krakowa nie zachwyciły poziomem widowiska. Nie obyło się za to bez kontrowersji. Na początku drugiej połowy Adi Mehremić zagrał ręką we własnym polu karnym. Arbiter najpierw podyktował rzut karny dla Cracovii, ale potem dostał informację z wozu VAR, że sytuacja nie jest klarowna. Stefański długo analizował całą sytuację na monitorze VAR. Ostatecznie nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego dla Cracovii.

Krzysztof Piątek w Hercie BerlinOceny Krzysztofa Piątka mówią wszystko! Ten tytuł mógł trafić tylko do Polaka

To był pierwszy mecz Wisły pod wodzą nowego szkoleniowca Petera Hyballi, który zastąpił zwolnionego kilka dni temu Artura Skworonka. Po 12 meczach ekstraklasy Wisła Kraków zajmuje 12. miejsce z 11 punktami na koncie, natomiast Cracovia jest 10. z 13 punktami. Przejęcie "Białej Gwiazdy" przez Hyballę nie pomogło krakowskiej drużynie, która dalej czeka na pierwszą wygraną w ekstraklasie od 24 października, gdy pokonała u siebie Podbeskidzie Bielsko-Biała (3:0).

Sobotnie mecze ekstraklasy

W sobotę czekają nas trzy mecze ekstraklasy. Jagiellonia gra z Wartą (15:00), Śląsk z Rakowem (17:30), a najciekawiej zapowiada się mecz o 20:00, czyli pojedynek Legii z Lechią Gdańska.