Koronawirus w Śląsku Wrocław. Klub wydał oświadczenie. Co z meczem ekstraklasy?

Jeden przypadek zakażenia koronawirusem w Śląsku Wrocław. Czy najbliższe spotkanie z Rakowem Częstochowa jest zagrożone? Klub wydał oficjalne oświadczenie.

W czwartek Śląsk Wrocław wydał raport medyczny, w którym poinformował, że u jednego z piłkarzy zespołu wyniki na obecność koronawirusa dały wyniki pozytywne. Wobec zawodnika zastosowano wszelkie środki bezpieczeństwa. Reszta składu trenera Vitezslava Lavicki, bez zmian, przygotowuje się do najbliższego meczu z Rakowem Częstochowa (sobota, godz. 17:30).

Śląsk Wrocław z koronawirusem. "Zawsze jest jakiś problem zdrowotny"

"Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury i poinformował o tym przypadku Zespół Medyczny PZPN oraz służby sanitarno-epidemiologiczne. Piłkarz został natychmiast odizolowany, obecnie przebywa w domu, gdzie przechodzi kwarantannę" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu Śląska Wrocław

Dwie jedynki w Lechu Poznań! Wszystko szło nie tak, strata za stratą [OCENY]Dwie jedynki w Lechu Poznań! Wszystko szło nie tak, strata za stratą [OCENY]

Jest to kolejny przypadek zakażenia w klubie z Dolnego Śląska. Podobne oświadczenia drużyna z Wrocławia wydawała w sierpniu, gdy wykryto koronawirusa u jednego z zawodników oraz we wrześniu, gdy przypadków było znacznie więcej. 

Przemowa w szatni Lecha PoznańUjawniono słowa piłkarza Lecha. "Mieli pełne gacie. Robili pod siebie ze strachu, grając z polskim zespołem"

Raków Częstochowa to obecny lider PKO Ekstraklasy. Ostatnie spotkanie obie drużyny rozegrały w poprzednim sezonie. W pierwszym meczu Śląsk przegrał na wyjeździe (0:1), natomiast w kolejnej rundzie zremisował (1:1). W trakcie przedmeczowej konferencji zapytano trenera Lavicikiego czy wykluczenie jednego z piłkarzy stanowi szczególny problem dla całego zespołu. 

Wisła KrakówWisła Kraków ma na utrzymaniu pięciu trenerów. Duże pieniądze

- Jesteśmy w takiej części sezonu, że właściwie zawsze jest jakiś problem zdrowotny. Poprzednio nie było z nami choćby Puerto, ale duży szacunek dla zawodnika i sztabu medycznego, bo robili wszystko, by przygotować go do meczu przeciwko Rakowowi. Na dziś Israel jest w stu procentach gotowy do gry. Z kolei Waldek Sobota przeszedł dodatkowe badania, jest zdrowy i również w stu procentach gotowy do gry - powiedział Vitezslav Lavicka

Zobacz wideo "Jak zobaczyłem twarz Kloppa, zrobiło mi się smutno" [SEKCJA PIŁKARSKA #74]
Więcej o: