Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Adam Nawałka nie wraca do pracy w futbolu. Jeden kluczowy powód

Wisła szuka nowego trenera. Czy zostanie nim Adam Nawałka? Polsat Sport twierdzi, że to wykluczone i podaje jeden konkretny powód.

Wisła Kraków rozstała się z Arturem Skowronkiem i szuka jego następcy. Tymczasowo drużynę objęli Kazimierz Kmiecik i Grzegorz Mokry. Krakowscy działacze szukają nowego trenera, który poprawi sytuację "Białej Gwiazdy". Ta po 11 kolejkach jest na 12. miejscu w lidze. Ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Zobacz wideo Piotr Obidziński wskazał swój największy błąd w Wiśle Kraków

Nawałka nie dla Wisły?

W mediach pojawiły się spekulacje, że nowym szkoleniowcem Wisły może zostać Adam Nawałka. Domysły uciął Polsat Sport, który twierdzi, że były selekcjoner reprezentacji Polski nie podejmie pracy w żadnym klubie do czasu ustania pandemii koronawirusa. 63-letni Nawałka stara się minimalizować ryzyko. Obecnie ma nie opuszczać rodzinnej Rudawy. Jego wybór na stanowisko trenera Wisły byłby o tyle naturalny, że pozostaje bez pracy w roli szkoleniowca, a do tego jest wychowankiem krakowskiej drużyny, jej byłym trenerem i działaczem. Jednak od czasu nieudanej przygody w Lechu Poznań Nawałka nie pracował w piłce klubowej ani reprezentacyjnej.

KiedrosportKrezusi już nie mają wyboru? Muszą wyciąć biedotę z europejskiego rynku

Następcą Skowronka zdaniem mediów może zostać Niemiec. - Do klubu wpłynęło wiele propozycji z różnych stron świata, ale, jak się wydaje, Biała Gwiazda wybierze jednego z dwóch trenerów: Thomasa Dolla lub Petera Hyballę - informuje Piotr Koźmiński z serwisu sportowefakty.wp.pl.

Paweł WąsekNiemcy pomogli polskiemu skoczkowi narciarskiemu! Piękny gest sztabu Stefana Horngachera!