Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia od ponad pół roku bez karnego. "W regulaminie jest chyba specjalny zapis"

Sędziowie od 34 spotkań nie podyktowali rzutu karnego dla Legii. Dziennikarze zwrócili uwagę na brak "jedenastek" przed środowym meczem z Widzewem. - W regulaminie ligi jest chyba specjalny zapis - śmieje się Czesław Michniewicz.

Legia zmierzy się w środę o godz. 17:40 z Widzewem w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Na konferencji prasowej spytano Czesława Michniewicza o rzuty karne, których w ostatnich miesiącach Legia nie miała wcale. - Śmiejemy się, że w regulaminie ekstraklasy jest zapis, że Legia nie ma rzutów karnych - przyznał szkoleniowiec.

Zobacz wideo Wiceprezes PZPN: Dorabiamy ideologię do uśmiechu Lewandowskiego [Sekcja Piłkarska #72]

Legia Warszawa od kilku miesięcy bez rzutu karnego. "Trener pyta, po co to robimy"

- Gdy zostajemy po treningach, żeby potrenować karne, trener pyta po co to robimy, skoro w meczu i tak ich nie będzie - dodał Cezary Miszta, bramkarz Legii Warszawa, który ma wystąpić w najbliższym meczu z Widzewem Łódź. 

Marek SaganowskiMarek Saganowski o Czesławie Michniewiczu. Kulisy rozstania z Legią

Jeśli w środę w ciągu regulaminowego czasu gry i dogrywki nie zostanie wyłoniony zwycięzca, wtedy obie drużyny podejdą do serii rzutów karnych. Piłkarze Legii nie wykonywali "jedenastek" od lutego 2020 roku. 

Piotr Lasyk nie podyktował rzutu karnego w meczu Cracovia - LegiaJasne stanowisko szefa sędziów PZPN po meczu Cracovii z Legią. Korekta przepisów może pomóc sędziom

Ostatni rzut karny na korzyść Legii został podyktowany w meczu Ekstraklasy z ŁKS-em (3:1). Do strzału z jedenastego metra podszedł Domagoj Antolić, wykorzystał okazję i strzelił gola. Mimo to trener Michniewicz zaznacza, że na treningach powinien być przepracowany każdy element spotkania.

- Z trenowaniem karnych jest tak, że im bliżej spotkania, tym bramka staje się mniejsza. Na początku tygodnia widzisz tylko ją, a tuż przed rozpoczęciem gry ona się nagle kurczy i zostaje tylko bramkarz. Jednak dla higieny psychicznej jedną czy dwie serie przetrenujemy - zaznaczył szkoleniowiec.