Marek Saganowski odchodzi z Legii Warszawa. "Był na rozmowach w nowym klubie"

Marek Saganowski odejdzie z Legii Warszawa - informuje TVP Sport. Tym samym Czesław Michniewicz straci swojego asystenta.

Marek Saganowski był piłkarzem Legii Warszawa w latach 2002-2005 i 2012-2016, rozgrywając w ekipie obecnych mistrzów Polski łącznie 195 spotkań - strzelił w nich 79 goli i zaliczył 31 asyst. Po zakończeniu kariery był asystentem w drużynie rezerw, w sezonie 2018/19 pełnił rolę trenera juniorów do lat 19, zaś od 2019 roku był asystentem Aleksandara Vukovicia w pierwszym zespole Legii - a od czasu zatrudnienia Czesława Michniewicza we wrześniu był jego asystentem.

Zobacz wideo Wiceprezes PZPN ocenił kadrowicza: Odcięło mu racjonalne myślenie

Saganowski odejdzie z Legii za porozumieniem stron

Saganowski nie będzie jednak dłużej pełnił tej roli. Z informacji TVP Sport wynika, że negocjuje warunki odejścia z klubu, a obie strony chcą rozstać się za porozumieniem stron. Na razie nie wiadomo, jakie plany na przyszłość ma 42-latek. Tym samym Czesław Michniewicz zostanie z dwoma asystentami: Kamilem Potrykusem oraz Przemysławem Małeckim. Jak dodaje Legia.net: "ostatni raz Saganowski pojawił się na meczu Legii II z Sokołem Aleksandrów Łódzki. Od tego momentu nie było go już ani razu na zajęciach. Rozmawiał z władzami Legii na temat przyszłości i warunków rozstania, był też na rozmowach o pracę w Motorze Lublin, gdzie nie brakuje obecnie ludzi w przeszłości związanych z Łazienkowską".

Po dziewięciu kolejkach ekstraklasy Legia Warszawa jest wiceliderem z 19 punktami. Do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci jeden punkt.

Więcej o: