Daniel Hoyo-Kowalski zostaje na dłużej w Wiśle Kraków. W piątek wieczorem klub poinformował, że przedłużył kontrakt ze swoim wychowankiem.

"Cieszymy się, że zostajesz z nami!" - napisała Wisła Kraków, która w piątek wieczorem poinformowała, że przedłużyła kontrakt z Danielem Hoyo-Kowalskim. Nowa umowa obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 roku. 17-letni środkowy obrońca, który jest wychowankiem Wisły, to drugi po Aleksandrze Buksie - rówieśniku, który pod koniec sierpnia też przedłużył swój kontrakt - gracz z największym potencjałem sprzedażowym. Pod Wawelem liczą, że w przyszłości zarobią na nim duże pieniądze.

Jerzy BrzęczekByły reprezentant Polski krytykuje Brzęczka. "Jednej rzeczy wciąż nie potrafię zrozumieć"

Najmłodszy debiutant w historii Wisły Kraków

Hoyo-Kowalski jest też najmłodszym debiutantem w historii Wisły. Kiedy półtora roku temu pojawił się na boisku w meczu z Zagłębiem Sosnowiec (1:2), miał 15 lat i 287 dni (rekordzistą ligi jest Janusz Sroka, który w 1969 roku zagrał dla Cracovii, mając jedynie 15 lat i 57 dni). - Byłem trochę zdenerwowany. Tym bardziej że o występie dowiedziałem się 15 minut przed odprawą meczową. Ale od momentu wyjścia na boisko, myślałem już tylko o grze - mówił po debiucie w rozmowie ze Sport.pl.

Od tamtej pory Hoyo-Kowalski w pierwszym zespole rozegrał sześć spotkań, z czego dwa w obecnym sezonie: jeden w lidze przeciwko Stali Mielec (6:0, wszedł w 89. minucie) i jeden w pierwszej rundzie Pucharu Polski przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (1:2, zagrał całe spotkanie).

Hubert Velud, selekcjoner reprezentacji SudanuSkandaliczna sytuacja na meczu PNA. Sędzia wyżył się na trenerze [WIDEO]