Piłkarz Legii zakażony. Pozytywny wynik po badaniu przed meczem kadry

Tomas Pekhart jest zakażony koronawirusem - poinformowała Legia Warszawa. Badanie, które wykazało wynik pozytywny, zawodnik przeszedł na zgrupowaniu reprezentacji Czech przed towarzyskim meczem z Niemcami.

Zamieszanie związane z Tomasem Pekhartem zaczęło się 2 listopada, po ligowym meczu Warty Poznań z Legią Warszawa (0:3). - Igor Lewczuk grał z gorączką, a Tomas Pekhart zgłosił w przerwie meczu brak węchu i chłód. Spodziewamy się najgorszego - mówił po meczu trener Legii, Czesław Michniewicz.

Zobacz wideo "Legia dokonała dużego zaniedbania. Będzie starała się podważać autorytet prof. Pawlaczyka"

- Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba - mówił dzień później trener mistrzów Polski.

Jak Legia badała Pekharta

Dzień po meczu Lewczuk i Pekhart przeszli testy na obecność koronawirusa, które dały wynik negatywny. W miniony piątek Legia poinformowała o wynikach kolejnych badań, które dały ujemny wynik u Lewczuka oraz dodatni u jednego piłkarza, którym okazał się być Bartosz Slisz.

Reprezentacja Polski trenowała we wtorek na Stadionie Śląskim przed środowym meczem z Ukrainą (20.45.).
W drużynie zabrakło Roberta Lewandowskiego, który dołączy do zespołu w porze kolacji. Jerzy Brzęczek zdradził, że w towarzyskim spotkaniu z Ukrainą postawi na młodych piłkarzy. Doświadczeni kadrowicze są szykowani na starcia z Włochami i Holandią w Lidze Narodów.
Skład Polski na Ukrainę. Dwóch debiutantów i wygrany ostatniego zgrupowania

- Przed dopuszczeniem Tomasa Pekharta do treningów, w piątek wykonano kolejny test wymazowy, którego wynik był niejednoznaczny, w związku z czym test powtórzono. W oczekiwaniu na jednoznaczny wynik testu zawodnik pozostaje w izolacji - czytaliśmy w piątkowym oświadczeniu klubu.

Wynik powtórzonego testu klub ogłosił dopiero chwilę przed rozpoczęciem niedzielnego meczu Legii z Lechem Poznań (2:1). - Właśnie otrzymaliśmy wyniki ponownego badania Tomasa Pekharta na obecność SARS-CoV-2. Test potwierdził wynik ujemny i pozwala zawodnikowi na powrót do treningów - poinformowali mistrzowie Polski, co oznaczało, że Pekhart mógł pojechać na zgrupowanie reprezentacji Czech przed towarzyskim meczem z Niemcami i spotkaniami w Lidze Narodów z Izraelem oraz Słowacją.

Wynik jednak pozytywny

We wtorek późnym wieczorem okazało się, że Pekhart nie będzie miał jednak szansy zagrania w kadrze po siedmiu latach przerwy, gdyż jest zakażony koronawirusem. - Przed rozpoczęciem treningów z kadrą narodową czeska Federacja, zgodnie z obowiązującymi przepisami, koordynowała badania zawodników pod kątem wirusa SARS-CoV-2. Wynik testu Tomasa Pekharta był ujemny i pozwolił na jego treningi z reprezentacją. Kolejne badanie przeprowadzone zostało przed meczem z drużyną Niemiec i w tym wypadku wynik okazał się pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i pozostaje pod stałą obserwacją sztabu medycznego - poinformowała Legia Warszawa.

Pięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów zachwycony Lewandowskim! Pięciokrotny zwycięzca Ligi Mistrzów zachwycony Lewandowskim! "Najwyższy możliwy poziom"

Pekhart jest najskuteczniejszym piłkarzem mistrzów Polski w tym sezonie. W 14 występach 31-latek zdobył dziewięć bramek. Pekhart jest 19-krotnym reprezentantem Czech. W kadrze legionista strzelił dwa gole. Ostatni raz zagrał w niej w październiku 2013 roku w zwycięskim meczu z Maltą (4:1), w którym zdobył bramkę. Było to spotkanie eliminacji mundialu w 2014 roku.

Więcej o: