Pogoń Szczecin nie wykorzystuje szansy. Jest tuż za podium Ekstraklasy

Pogoń Szczecin zremisowała z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1 w 10. kolejce ekstraklasy.

Mecz, który został rozegrany awansem w ramach 10. kolejki ekstraklasy, lepiej rozpoczęli gospodarze. Piłkarze Kosty Runjaicia zdecydowanie zaatakowali rywali i już w 3. minucie mogli objąć prowadzenie. Mogli, ale w doskonałej sytuacji tylko w słupek trafił Alexander Gorgon. Nie wiadomo jednak, czy w momencie podania, zawodnik Pogoni nie był na pozycji spalonej.

Wydawało się, że drużyna Runjaicia musi w końcu strzelić gola, a tymczasem na prowadzenie wyszło jednak Podbeskidzie. W 29. minucie piłkę dobrze zgrał głową Marko Roginić, a po indywidualnej akcji bramkę zdobył Kamil Biliński, dla którego to już 5. gol w tym sezonie. Był to jedyny celny strzał gości w tym meczu.

Jakub Moder i Jakub Kamiński - dwaj młodzi gracze Lecha PoznańOgromny pech kadrowicza Brzęczka. Musi opuścić zgrupowanie reprezentacji

Pogoń zremisowała z Podbeskidziem

Po przerwie obraz spotkania się nie zmieniał. Pogoń atakowała, a Podbeskidzie szukało możliwości wyprowadzenia skutecznego kontrataku. Tym razem skuteczniejsi okazali się gospodarze, którzy w 73. minucie doprowadzili do wyrównania. Najpierw z obrońcami Podbeskidzia poradził sobie Luka Zahović, a po jego podaniu pierwszą bramkę w ekstraklasie zdobył Adrian Benedyczak.

Chociaż w końcówce meczu Pogoń miała kilka okazji bramkowych, to wynik spotkania nie uległ zmianie. Po ośmiu meczach szczecinianie zajmują czwarte miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Podbeskidzie jest zaś na 14. pozycji z sześcioma punktami po dziewięciu meczach.

Jerzy BrzęczekLewandowski nie zagra w najbliższym meczu kadry. Brzęczek podjął decyzję

Następny mecz bielszczanie rozegrają 16 listopada, gdy podejmą Zagłębie Lubin. Trzy dni później zagra na wyjeździe z Wisłą Płock.