Zaskakujące słowa Jędrzejczyka na temat gry w Legii. "Byłbym lepszym zawodnikiem"

- Gdybym od początku swojej kariery był wystawiany na jednej pozycji, byłbym teraz lepszym zawodnikiem - powiedział cytowany przez oficjalną stronę Legii Warszawa jeden z czołowych obrońców ekstraklasy i reprezentant Polski, Artur Jędrzejczyk.

Jędrzejczyk w trakcie swojej kariery grał na różnych pozycjach w obronie. Gdy w Legii Warszawa zmieniali się trenerzy, każdy z nich miał inną wizję stawiania na jednego z czołowych zawodników ekstraklasy. Jędrzejczyk grał zatem na lewej i prawej stronie, ale także w środku defensywy. Teraz twierdzi, że to mu zaszkodziło. 

Zobacz wideo

Jędrzejczykowi zaszkodziły zmiany pozycji? "Myślę, że środek obrony jest dla mnie optymalny"

- Muszę z trenerem porozmawiać o mojej pozycji (śmiech). Wielokrotnie byłem o to pytany, ale w ostatnim czasie gram na środku obrony i myślę, że to optymalna dla mnie pozycja. Zwłaszcza że wiek nie jest już młody. Mogę teraz powiedzieć, że gdybym od początku swojej kariery był wystawiany na jednej pozycji, byłbym teraz lepszym zawodnikiem - powiedział Jędrzejczyk cytowany przez portal legia.com

Bogusław Leśnodorski i Dariusz MioduskiDariusz Mioduski atakuje Bogusława Leśnodorskiego. "Jest jak huba, która przyczepia się do drzewa"

Jaki nastrój ma zawodnik przed ważnym meczem z Lechem Poznań? - Rozegrałem już tyle spotkań przeciwko Lechowi, że przygotowuję się do tego meczu dużo wcześniej. W głowie układam sobie jego przebieg, ale najważniejsi jesteśmy my. Wiemy, jakie atuty ma Lech i będziemy je analizować, ale to jak zagramy, zależy od nas - wskazał Jędrzejczyk. 

Tomáš Pekhart na pierwszym treningu w LegiiOficjalny komunikat Legii przed meczem z Lechem! Piłkarz zakażony, Pekhart odizolowany

Mecz Legii Warszawa z Lechem Poznań zaplanowano na niedzielę 8 listopada. Rozpocznie się o godzinie 15. Drużyna ze stolicy Polski zajmuje trzecie miejsce w tabeli ekstraklasy z dorobkiem 16 punktów. Lech jest dziesiąty i ma dziewięć punktów, ale o jeden rozegrany mecz mniej od warszawiaków. 

Piłkarz Lecha robi furorę. Piłkarz Lecha robi furorę. "On nie puka do drzwi reprezentacji, on wali z całej siły"

Więcej o: