Fala zakażeń w ekstraklasie. 57 przypadków koronawirusa!

W Wiśle Płock już 31 osób z najbliższego otoczenia pierwszego zespołu przebywa na izolacji z powodu koronawirusa - informuje "Przegląd Sportowy". Informacje o wzroście zakażeń podały również Lechia Gdańsk i Stal Mielec. Łącznie te trzy kluby poinformowały o 57 przypadkach!

Koronawirus sprawia coraz większe problemy w klubach ekstraklasy. Niedawno informowaliśmy o sytuacji Wisły Płock, w której pod koniec października wykryto 12 przypadków zakażenia. Teraz, jak informuje "Przegląd Sportowy", aż 31 osób z najbliższego otoczenia pierwszego zespołu przebywa na izolacji.

Zobacz wideo Krychowiak zamknięty w podmoskiewskim lesie. "W tym miesiącu byłem 2-3 razy w domu" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

- W naszym klubie naprawdę wprowadzone były rygorystyczne restrykcje sanitarne i to od samego początku pandemii. Wszyscy przestrzegali zaleceń. Niestety jedna osoba była chora i nie miała objawów, to wystarczyło. Widziałem wpis prezesa Zbigniewa Bońka na Twitterze. Są też wzajemne pretensje klubów. Z tą chorobą nie da się wygrać, bo można o niej nie wiedzieć. Oskarżenia jednych na drugich nic nie dadzą. Wszyscy jako środowisko piłkarskie musimy być w tym razem i trzymać się wytycznych Zespołu Medycznego PZPN - mówi w "PS" zawodnik Wisły, Jakub Rzeźniczak.

Z powodu sytuacji w klubie przełożono jego dwa najbliższe mecze z Pogonią Szczecin, które miały się odbyć w ekstraklasie oraz Pucharze Polski.

Zespół medyczny PZPN ma dość Legii WarszawaZespół medyczny PZPN ma dość Legii Warszawa

Koronawirus w Lechii Gdańsk i Stali Mielec

O problemach z COVID-19 poinformowały w czwartek dwa kolejne kluby. O wzroście zakażeń poinformowała Lechia Gdańsk, w której pozytywny wynik ma już 13 piłkarzy oraz 7 pracowników i członków sztabu szkoleniowego. 

- Praktycznie połowa zawodników pierwszego zespołu jest zakażona. W tej grupie znajdują się m.in. powołani na zgrupowania swoich reprezentacji Dusan Kuciak (Słowacja) oraz Kristers Tobers (Łotwa) i Karol Fila (Polska U-21). Szczęście w nieszczęściu, że w większości przypadków przechodzimy chorobę łagodnie. Cieszy też ozdrowienie zawodników, którzy wcześniej byli zakażeni, w tym Jaroslava Mihalika, który został powołany na najbliższe zgrupowanie kadry Słowacji – poinformował Arkadiusz Bruliński, rzecznik prasowy Lechii Gdańsk.

Tomas Pekhart z Legii WarszawaLegia Warszawa na cenzurowanym! Ekstraklasa chce wprowadzić nowe testy

Niewiele lepiej wygląda sytuacja w Stali Mielec, która również w czwartek poinformowała o kolejnych zakażeniach w zespole. "W ostatnich dniach u sześciu zawodników drużyny PGE FKS Stali Mielec zdiagnozowano niepokojące objawy związane z pogorszeniem stanu zdrowia. Osoby te zostały natychmiastowo odizolowane od reszty drużyny i przeszły badania wymazowe pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2. Wszystkie pobrane próbki dały wynik pozytywny" - czytamy na oficjalnej stronie beniaminka ekstraklasy.

Stal Mielec poinformowała jednocześnie, że jej najbliższy mecz ligowy przeciwko Warcie Poznań ma odbyć się zgodnie z wyznaczonym terminem. Spotkanie to zaplanowane jest na najbliższą sobotę, na godzinę 15:00.

Więcej o: