Są wyniki testów Pekharta i Lewczuka. Legia wydała oświadczenie

Wtorkowe wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u Igora Lewczuka i Tomasa Pekharta dały wynik negatywny - poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej Legia Warszawa.
Zobacz wideo Grosicki wróci do Ekstraklasy? "Jeden klub w Polsce stać na Grosickiego. Rozmowy już były" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Igor Lewczuk i Tomas Pekhart zagrali w poniedziałkowym meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań (3:0), mimo że źle się czuli i mieli objawy, które mogły sugerować zakażenie koronawirusem. - Tuż przed spotkaniem Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Z kolei Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego - powiedział po ostatnim gwizdku trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

Oficjalny komunikat Legii ws. meczu z Wartą. Oficjalny komunikat Legii ws. meczu z Wartą. "Żaden piłkarz nie wykazywał objawów"

Legia w ogniu krytyki

Słowa szkoleniowca wywołały burzę, a mistrzowie Polski zostali oskarżeni o skrajną nieodpowiedzialność w czasach pandemii koronawirusa i łamanie ekstraklasowych reguł sanitarnych.

Na sytuację zareagowała również ekstraklasa. - Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi - zapowiedziano w oświadczeniu.

"Wyjaśnienia Legii to kpina. Na takich krętactwach polska piłka daleko nie zajedzie"

Pekhart i Lewczuk nie byli zakażeni koronawirusem

We wtorek wieczorem mistrzowie Polski opublikowali jednak najnowszy raport medyczny, w którym poinformowali, że zarówno u Pekharta, jak i Lewczuka wynik testów na obecność koronawirusa, które przeprowadzono po meczu, jest negatywny. Zawodnicy nie byli więc zakażeni podczas meczu z Wartą.

Więcej o: