Oficjalny komunikat Legii ws. meczu z Wartą. "Żaden piłkarz nie wykazywał objawów"

Legia Warszawa opublikowała najnowszy raport medyczny. Mistrzowie Polski zapewniają w nim, że przed poniedziałkowym meczem z Wartą Poznań żaden z zawodników nie wykazywał objawów zakażenia koronawirusem.

Igor Lewczuk i Tomas Pekhart grali w meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań (3:0), mimo że źle się czuli i mieli objawy, które mogły sugerować zakażenie koronawirusem. - Tuż przed meczem Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Z kolei Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego - powiedział po meczu trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

Zobacz wideo Grosicki wróci do Ekstraklasy? "Jeden klub w Polsce stać na Grosickiego. Rozmowy już były" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Słowa szkoleniowca wywołały burzę, a mistrzowie Polski zostali oskarżeni o skrajną nieodpowiedzialność w czasach pandemii koronawirusa i łamanie ekstraklasowych reguł sanitarnych. 

- Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział Michniewicz we wtorek cytowany przez portal Legia.com.

Legia opublikowała najnowszy raport medyczny

Na sytuację zareagowała ekstraklasa. "Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi" - czytaliśmy w oświadczeniu.

We wtorek po południu mistrzowie Polski opublikowali najnowszy raport medyczny, w którym zapewniają, że przed poniedziałkowym meczem żaden z piłkarzy nie zgłaszał ani nie wykazywał objawów zakażenia koronawirusem.

"Żaden z zawodników będących w kadrze meczowej na mecz z Wartą Poznań nie wykazywał przed meczem objawów charakterystycznych dla Covid-19. Tomas Pekhart zgłosił gorsze samopoczucie i jeden z potencjalnych objawów po zejściu z boiska i został natychmiast odizolowany od zespołu, wrócił do Warszawy oddzielnym samochodem. Klub na bieżąco spełnia wszystkie procedury, zawodnicy Legii są jednymi z najczęściej badanych w całej lidze. Cała drużyna ma zaplanowaną kolejną turę testów w środę 4 listopada. Igor Lewczuk i Tomas Pekhart przejdą dodatkowe testy w dniu dzisiejszym, 3 listopada. Na ten moment zespól przygotowuje się do meczu z Lechem zgodnie z założonym planem treningowym" - czytamy w raporcie na oficjalnej stronie klubu.

Legia ma rozegrać kolejny mecz ekstraklasy w niedzielę, 8 listopada. Zmierzy się wtedy w hitowym, domowym spotkaniu z Lechem Poznań. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:00. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.