Oficjalny komunikat Legii ws. meczu z Wartą. "Żaden piłkarz nie wykazywał objawów"

Legia Warszawa opublikowała najnowszy raport medyczny. Mistrzowie Polski zapewniają w nim, że przed poniedziałkowym meczem z Wartą Poznań żaden z zawodników nie wykazywał objawów zakażenia koronawirusem.

Igor Lewczuk i Tomas Pekhart grali w meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań (3:0), mimo że źle się czuli i mieli objawy, które mogły sugerować zakażenie koronawirusem. - Tuż przed meczem Lewczuk miał gorączkę, ale z racji, że nie mieliśmy nikogo na jego miejsce, to spróbował zagrać. Z kolei Pekhart zgłosił w przerwie brak węchu, a także czuł zimno, więc spodziewamy się najgorszego - powiedział po meczu trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

Zobacz wideo Grosicki wróci do Ekstraklasy? "Jeden klub w Polsce stać na Grosickiego. Rozmowy już były" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Słowa szkoleniowca wywołały burzę, a mistrzowie Polski zostali oskarżeni o skrajną nieodpowiedzialność w czasach pandemii koronawirusa i łamanie ekstraklasowych reguł sanitarnych. 

- Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba - powiedział Michniewicz we wtorek cytowany przez portal Legia.com.

Czesław Michniewicz jako trener Legii WarszawaSłowa Czesława Michniewicza wywołały burzę. Legia reaguje. "Chciałbym doprecyzować"

Legia opublikowała najnowszy raport medyczny

Na sytuację zareagowała ekstraklasa. "Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi" - czytaliśmy w oświadczeniu.

Jest oficjalny komunikat Ekstraklasy po meczu Warty Poznań z Legią WarszawaJest oficjalny komunikat Ekstraklasy po meczu Warty Poznań z Legią Warszawa

We wtorek po południu mistrzowie Polski opublikowali najnowszy raport medyczny, w którym zapewniają, że przed poniedziałkowym meczem żaden z piłkarzy nie zgłaszał ani nie wykazywał objawów zakażenia koronawirusem.

"Żaden z zawodników będących w kadrze meczowej na mecz z Wartą Poznań nie wykazywał przed meczem objawów charakterystycznych dla Covid-19. Tomas Pekhart zgłosił gorsze samopoczucie i jeden z potencjalnych objawów po zejściu z boiska i został natychmiast odizolowany od zespołu, wrócił do Warszawy oddzielnym samochodem. Klub na bieżąco spełnia wszystkie procedury, zawodnicy Legii są jednymi z najczęściej badanych w całej lidze. Cała drużyna ma zaplanowaną kolejną turę testów w środę 4 listopada. Igor Lewczuk i Tomas Pekhart przejdą dodatkowe testy w dniu dzisiejszym, 3 listopada. Na ten moment zespól przygotowuje się do meczu z Lechem zgodnie z założonym planem treningowym" - czytamy w raporcie na oficjalnej stronie klubu.

Legia ma rozegrać kolejny mecz ekstraklasy w niedzielę, 8 listopada. Zmierzy się wtedy w hitowym, domowym spotkaniu z Lechem Poznań. Jego początek zaplanowano na godzinę 15:00. 

Więcej o: