Jest oficjalny komunikat Ekstraklasy po meczu Warty Poznań z Legią Warszawa

"Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi" - poinformowała Ekstraklasa. Ocena ta dotyczyć będzie Igora Lewczuka, który w meczu z Wartą Poznań (3:0) grał z gorączką, a także Tomasa Pekharta, który w przerwie spotkania zgłosił utratę węchu i uczucie chłodu.

Legia Warszawa wygrała 3:0 z Wartą Poznań w rozegranym w poniedziałek zaległym meczu ekstraklasy. Warszawianie po spotkaniu mają się jednak o co martwić. Jak podał trener Czesław Michniewicz, dwóch zawodników Legii może być zakażonych koronawirusem. - Igor Lewczuk grał z gorączką, a Tomas Pekhart zgłosił w przerwie meczu brak węchu i chłód. Spodziewamy się najgorszego - mówił Michniewicz po meczu z Wartą, cytowany przez dziennikarza TVP Sport, Piotra Kamienieckiego na Twitterze. 

Kilkadziesiąt minut po konferencji Michniewicz doprecyzował pierwszą wypowiedź: - Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba - oświadczył Michniewicz cytowany przez portal Legia.com.

Zobacz wideo Grosicki nie gra w klubie, a Krychowiak w reprezentacji. "Nie czuję się rezerwowym, znam swoją wartość i moje miejsce jest na boisku!" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Czesław Michniewicz jako trener Legii WarszawaLegia Warszawa rozbiła Wartę w zaległym meczu. Duży awans mistrza Polski

Dwóch piłkarzy Legii mogło grać z koronawirusem. Ekstraklasa i PZPN reagują

Mimo doprecycowania wypowiedzi, Ekstraklasa i PZPN nie pozostawiły sprawy. "Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi" - czytamy w komunikacie Ekstraklasy.

30.10.2020, Warszawa, wielotysięczna manifestacja Strajku Kobiet przeciwko zaostrzeniu prawa antyaborcyjnego.Grzegorz Małecki zwyzywał kiboli Legii Warszawa. Jest odpowiedź klubu

Czy Legia powinna być ukarana za dopuszczenie do gry dwóch piłkarzy potencjalnie chorych?
Więcej o: