Jest oficjalny komunikat Ekstraklasy po meczu Warty Poznań z Legią Warszawa

"Zespół Medyczny Ekstraklasy i PZPN oceni informacji o stanie zdrowia dwóch piłkarzy Legii pod kątem zgodności z procedurami medycznymi" - poinformowała Ekstraklasa. Ocena ta dotyczyć będzie Igora Lewczuka, który w meczu z Wartą Poznań (3:0) grał z gorączką, a także Tomasa Pekharta, który w przerwie spotkania zgłosił utratę węchu i uczucie chłodu.

Legia Warszawa wygrała 3:0 z Wartą Poznań w rozegranym w poniedziałek zaległym meczu ekstraklasy. Warszawianie po spotkaniu mają się jednak o co martwić. Jak podał trener Czesław Michniewicz, dwóch zawodników Legii może być zakażonych koronawirusem. - Igor Lewczuk grał z gorączką, a Tomas Pekhart zgłosił w przerwie meczu brak węchu i chłód. Spodziewamy się najgorszego - mówił Michniewicz po meczu z Wartą, cytowany przez dziennikarza TVP Sport, Piotra Kamienieckiego na Twitterze.

Kilkadziesiąt minut po konferencji Michniewicz doprecyzował pierwszą wypowiedź: - Chciałbym doprecyzować jedną kwestię z pomeczowej konferencji. Igor w jednym z pomiarów temperatury przed meczem miał ją lekko podwyższoną w granicach 37 stopni, nie była to gorączka. Kolejne kilkukrotne badania temperatury pokazały prawidłowy wynik. Po meczu Igor także kilkukrotnie mierzył temperaturę i każdy pomiar jest prawidłowy. Będziemy monitorować sytuację w zespole i reagować, jeśli będzie taka potrzeba - oświadczył Michniewicz cytowany przez portal Legia.com.

Zobacz wideo Grosicki nie gra w klubie, a Krychowiak w reprezentacji. "Nie czuję się rezerwowym, znam swoją wartość i moje miejsce jest na boisku!" [SEKCJA PIŁKARSKA #70]

Czesław Michniewicz jako trener Legii WarszawaLegia Warszawa rozbiła Wartę w zaległym meczu. Duży awans mistrza Polski