Pogoń Szczecin rozbiła Jagiellonię i awansowała na 3. miejsce w tabeli!

Pogoń Szczecin pokonała Jagiellonię Białystok 3:0 w 8. kolejce ekstraklasy. Po tym zwycięstwie Portowcy awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Ostatnie kolejki ekstraklasy były udane dla piłkarzy Pogoni Szczecin. Tydzień temu zatrzymali u siebie Legię Warszawa (0:0). Wcześniej pokonali m.in. Lechię Gdańsk i Śląsk Wrocław. Z kolei Jagiellonia przed wyjazdem do Szczecina przegrała ze Śląskiem i wygrała z Lechem Poznań.

Sebastian Walukiewicz robi furorę! Może trafić do giganta Premier LeagueSebastian Walukiewicz robi furorę! Może trafić do giganta Premier League

Łatwe zwycięstwo Pogoni

Spotkanie dobrze ułożyło się dla gospodarzy. W 29. bramkę samobójczą zdobył obrońca gości, Bodvar Bodvarsson. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza połowa. Na początku drugiej, w 47. minucie, Pogoń podwyższyła. Sebastian Kowalczyk wykorzystał rzut karny. Wynik spotkania w 69. minucie ustalił Alexander Gorgon. To dla nowego napastnika Portowców drugi gol w tym sezonie ekstraklasy. Wcześniej trafił w meczu z Piastem Gliwice (1:0). Ma także dwie asysty (ze Śląskiem i Wisłą Kraków).

Adam Buksa z bramką w meczu MLSAdam Buksa bohaterem swojej drużyny! Oszukał pięciu rywali [WIDEO]

Po tym zwycięstwie Pogoń Szczecin awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ma 14 punktów. Jagiellonia jest ósma, z 11 punktami na koncie. Pogoń ma jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej niż Jagiellonia. Liderem pozostaje Raków Częstochowa z 19 punktami, a drugi Górnik Zabrze ma 16 "oczek".

W najbliższym spotkaniu Pogoń zagra na wyjeździe z Wisłą Płock w 1/16 Pucharu Polski, a Jagiellonia z Cracovia na wyjeździe w ramach 9. kolejki ekstraklasy.