Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Czesław Michniewicz wyciągnie konsekwencje. Ciąg dalszy afery z udziałem Remy'ego

Czesław Michniewicz odniósł się do zachowania obrońcy Legii Warszawa, Williama Remy'ego, który zorganizował imprezę we własnym mieszkaniu, nie zachowując żadnych środków ostrożności w dobie pandemii koronawirusa i narażając tym samym na zakażenie innych zawodników mistrza Polski. - Remy nie może brać udziału w treningach, musi przejść przez dziesięciodniową kwarantannę. [...] Konsekwencje będą adekwatne do nieprofesjonalnego zachowania - powiedział trener Legii na konferencji prasowej przed meczem z Wartą Poznań.

Dwa dni temu do internetu wyciekły zdjęcia, na których widać Williama Remy'ego, piłkarza Legii Warszawa, imprezującego w towarzystwie kilku kobiet. Mimo trwającej pandemii, francuski piłkarz nie przestrzegał jakichkolwiek środków ostrożności.

Zobacz wideo

Trener Legii zabrał głos nt. złamania zasad przez Remy'ego. "Żałuję, że William tak się zachował"

Nieodpowiedzialne zachowanie obrońcy skomentował trener Legii, Czesław Michniewicz na konferencji prasowej przed poniedziałkowym jego zespołu w Poznaniu z Wartą w ekstraklasie (godz. 18:00). - Najważniejsza decyzja została podjęta. Remy nie może brać udziału w treningach, musi przejść przez dziesięciodniową kwarantannę, podczas której odbędzie rozmowę z dyrektorem sportowym i pewnie też menedżerem. Dziś go nie ma z nami, takie są środki bezpieczeństwa - powiedział trener mistrza Polski, cytowany przez portal legia.com.

Bogusław Leśnodorski i Dariusz MioduskiLeśnodorski wskazał największy błąd Mioduskiego w Legii. "Galopująca katastrofa" [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

- Żałuję, że William Remy tak się zachował. Oczekujemy od zawodników poświęcenia i profesjonalizmu. Sami przestrzegamy reguł, zmieniliśmy w tym tygodniu zasady panujące w Legia Training Center. Konsekwencje będą adekwatne do nieprofesjonalnego zachowania - zakończył Michniewicz.

Legia odizolowała piłkarza od zespołu. "Klub wyciągnie wobec niego konsekwencje"

Wcześniej Legia podjęła decyzję od izolacji piłkarza od reszty drużyny. - W związku z potwierdzeniem złamania przez zawodnika zasad obowiązujących w Klubie i ogólnych przepisów związanych z sytuacją pandemiczną, William Remy został niezwłocznie odizolowany od drużyny i przebywa na kwarantannie. Klub wyciągnie wobec niego zdecydowane konsekwencje - napisała na Twitterze rzecznik prasowy Legii Warszawa, Izabela Kruk. 

Tymoteusz Puchacz z Lecha PoznańLeśnodorski: Lech ma 300 mln zł przewagi nad Legią. Teraz albo nigdy [SEKCJA PIŁKARSKA #69]

Remy jest piłkarzem zespołu ze stolicy od 2018 roku. W obecnym sezonie zagrał w jedynie trzech spośród siedmiu rozegranych spotkań ekstraklasy. Jego kontrakt z aktualnymi mistrzami Polski obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Z klubu mógł odejść już latem, ale ostatecznie pozostał w Legii na kolejny sezon.