Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

12 przypadków zakażenia koronawirusem w klubie ekstraklasy. Mecze zagrożone

Aż 12 przypadków zakażenia koronawirusem w Wiśle Płock. O sytuacji poinformował sam klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

W piątek Wisła Płock zremisowała na wyjeździe z Piastem Gliwice 2:2 w ósmej kolejce ekstraklasy. Chociaż zespół Radosława Sobolewskiego prowadził aż do doliczonego czasu gry, to w ostatniej chwili stracił bramkę, którą z rzutu karnego zdobył Michał Żyro.

Zobacz wideo Ekstraklasa ma problem z drugą falą pandemii

Jak poinformował klub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, w sobotę jeden z zawodników zgłosił niepokojące objawy. Piłkarz przeszedł test na obecność koronawirusa, który dał wynik pozytywny. Zawodnik został odizolowany od reszty drużyny, w której również przeprowadzono testy.

William RemySzokujące zachowanie piłkarza Legii Warszawa. Zdjęcia wyciekły do internetu

12 zakażeń koronawirusem w Wiśle Płock

Wisła Płock poinformowała, że pozytywne wyniki otrzymało aż siedmiu piłkarzy pierwszej drużyny, trzech członków sztabu szkoleniowego, w tym trener Sobolewski, oraz zawodnik rezerw płockiego klubu. 

"Łącznie z wcześniejszym, sobotnim przypadkiem otrzymaliśmy dwanaście wyników dodatnich. Osoby z wynikami pozytywnymi niezwłocznie udały się na kwarantannę. W najbliższych dniach badania zostaną przeprowadzone ponownie. Klub wdrożył wszelkie niezbędne procedury, zgodne z wytycznymi Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Płocku oraz Komisji Medycznej PZPN. Wszystkie pozostałe, przebadane ostatnio osoby, uzyskały wyniki negatywne" - poinformowała Wisła Płock.

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek obawia się wprowadzenia całkowitego lockdownu

W związku z zaistniałą sytuacją pod dużym znakiem zapytania stanęły dwa najbliższe mecze zespołu Sobolewskiego, w których jego rywalem ma być Pogoń Szczecin. Oba mają odbyć się w Płocku, pierwszy w ramach 1/16 finału Pucharu Polski, drugi w ekstraklasie.