Wisła Kraków rozbiła Podbeskidzie! Cudowny gol Błaszczykowskiego

Wisła Kraków rozbiła 3:0 Podbeskidzie. Ozdobą sobotniego spotkania była piękna bramka Jakuba Błaszczykowskiego, który pojawił się na murawie w drugiej połowie.

Była 33. minuta, gdy w polu karnym Podbeskidzia Gergo Kocsis staranował Macieja Sadloka. Chwilę później rzut karny na gola zamienił Jean Carlos, dla którego było to drugie trafienie w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

Po godzinie gry beniaminek stracił kolejną bramkę. Chuca mocno strzelił, ale piłka odbiła się rykoszetem od Dmytro Bashlaya i zmyliła Arkadiusza Leszczyńskiego. Podbeskidzie nie było już w stanie nawiązać wyrównanej rywalizacji. Tym bardziej że kończyło mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Aleksander Komor, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Felico Browna Forbesa.

Udany powrót Błaszczykowskiego

Pod koniec meczu pięknym golem z lewej nogi popisał się Jakub Błaszczykowski, który na boisku pojawił się w drugie połowie. Dla Wisły była to dopiero druga wygrana w sezonie. Biała Gwiazda zajmuje dziewiątą pozycję w tabeli (9 pkt), zaś Podbeskidzie ma pięć "oczek" i jest przedostatnie.